Zavrieť

Porady

Predlzena rodicovska dovolenka

Moje dieta ma v aprili 3 roky. Do skolky ju zoberu od septembra. V novembri cakam dalsie dieta. Rozmyslam ze si predlzim rodicovsku do septembra a potom s dalsim dietatom materska alebo PN. Budem mat narok na matersku a rodicovsky prispevok? Co by bolo najlepsie v tomto pripade urobit? Alebo ist na urad prace aby mi vznikol narok na matersku a rodicovsku?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Nezostala ti nevyčerpaná dovolenka ? Chceš aby tvoj pracovný pomer trval aj počas ďalšej materskej a rodičovskej dovolenky ?
babarad ano chcem aby pomer trval, dovolenka mi ostala ale len par dni ... tym sa to vykryt neda
veronikasad Mesiac vopred oznám zamestnávatelovi ukončenie rod.dovolenky (dovršením 3 rokov veku dieťaťa), požiadaj o čerpanie dovolenky a ak máš rizikové tehotenstvo, choď na PN-ku, z ktorej plynule prejdeš na materskú. Ak by si išla na PN-ku bez ukončenej RD, nárok na nemocenské ti nevznikne.
Do 8 dní od ukončenia rod.dovolenky sa treba v SP odhlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku - na reg.liste FO.
babarad Ale ja nemam rizikove tehotenstvo. Co keby som si predlzila rodicovsku dovolenku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lusinda1 je offline (nepripojený) Lusinda1

    Lusinda1
    Nemožno poberať rodičovský príspevok aj materské. Ak začnú vyplácať materské, rodičovský príspevok automaticky odnímu. K predľženiu RD by si musela dokladovať zdravotný stav dieťaťa, žiadosť vyplní depiater + doložiť správy od odborných lekárov (imunológ, kardiológ...), ktorí napíšu, prečo nie je dieťa vhodné zaradiť do kolektívu. Tvoj prípad by som asi riešila PN-kou.

    Predlzena rodicovska dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.