Zavrieť

Porady

DPH pri službách pre zahr.firmu na území SR

chcela by som poprosiť o vyjadrenie k uvedenému: slovenská firma uzavrela Zmluvu o dielo s českou firmou, ktorej predmetom boli interierové práce - sadrokarton, obklady,vodoinštalácia....... V zmluve o dielo je uvedená cena bez DPH 70.000 EUR ako aj konečna suma 70.000 EUR, t.j. fakturácia bez DPH. Česká firma nemá pridelené IČ DPH na slovensku len v čechách. Chcem sa spýtať či slovenská firma postupovala správne, vyfakturovala uvedené služby bez DPH a zdaniteľné plnenie UN.Predpokladám, že česká strana si uplatnila samozdanenie, t.j. DPH na vstupe aj na výstupe...........práce boli prevedené na slovensku pre českú firmu, ktorá to fakturuje do talianska, kde je zadávateľ požiadavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    benča
    ...........práce boli prevedené na slovensku pre českú firmu, ktorá to fakturuje do talianska, kde je zadávateľ požiadavky.
    Z uvedenej citácie mi vyplýva, že nehnuteľnosť, na ktorej sa práce vykonávali je na Slovensku. Treba sa potom riadiť podľa § 15, ods. 2 zákona o DPH.
    Miesto dodania služby je na Slovensku, teda aj daň inkasuje SR. Z uvedeného dôvodu bolo treba českému partnerovi fakturovať plnenie vrátane DPH.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Dopĺňam ešte predchádzajúci príspevok v tom smere, že česká firma, keď bude fakurovať práce talianskemu partnerovi musí sa najprv registrovať v SR za plátcu DPH a fakturovať so slovenskou DPH.

    benča je offline (nepripojený) benča

    benča
    Chcem poďakovať za odpoveď, ale dostala som dve stanoviská. Ja som sa prikláňala k tomu, že keď prebehlo zdaniteľné plnenie na území Slovenska, mala byť faktúra s DPH ale druhý názor je, že je diera v zákone o DPH a nemá sa to fakturovať s DPH, češi si mali urobiť samozdanenie, čo som si už overila v ČR že tomu tak nie je. zastávam názor, že češi sa mali registrovať na DÚ I.Bratislava. Poprosím o vyjadrenie k tomu, že nedať s DPH a nezaradiť ani do DPH dan UN.................overovala som si to u pár stavebných firiem, ktoré spolupracujú s českými firmami takto isto a tí dokonca mali kontrolu na DPH a prešlo im to, čo sa mne osobne nepozdáva. Vopred ďakujem, ale chcem mať istotu, želám pekný deň

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    benča
    Chcem poďakovať za odpoveď, ale dostala som dve stanoviská. Ja som sa prikláňala k tomu, že keď prebehlo zdaniteľné plnenie na území Slovenska, mala byť faktúra s DPH ale druhý názor je, že je diera v zákone o DPH a nemá sa to fakturovať s DPH, češi si mali urobiť samozdanenie, čo som si už overila v ČR že tomu tak nie je. zastávam názor, že češi sa mali registrovať na DÚ I.Bratislava. Poprosím o vyjadrenie k tomu, že nedať s DPH a nezaradiť ani do DPH dan UN.................overovala som si to u pár stavebných firiem, ktoré spolupracujú s českými firmami takto isto a tí dokonca mali kontrolu na DPH a prešlo im to, čo sa mne osobne nepozdáva. Vopred ďakujem, ale chcem mať istotu, želám pekný deň
    To, že DP je na Slovensku, je nespochybniteľné=§15/2. To bolo aj vyššie správne napísané. Češi to takisto nemajú samozdaniť lebo miesto dodania je slovensko.
    V § 5/1.je riešené, kedy sa má zahran .os. u nás registrovať, t.j = keď vykonáva činnosť, ktorá je tu predmetom dane, a keĎ DP nie je prenesená na odberateľa.
    Vo vašom prípade čech nie je v pozícii dodávateľa služby, takže aj keby tu bol z nejakého iného dôvodu registrovaný pre daň tak vy by ste museli odviesť daň cez vaše priznanie.

    DPH pri službách pre zahr.firmu na území SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.