Zavrieť

Porady

Dobrovoľný prechod z kvartálneho platiteľa DPH na mesačného

Sme kvartálny platitel DPH (náš obrat nepresiahol 10 mil.). Chceli by sme sa stať mesačným podľa §77 ods. 4. Len sa chcem uistiť či to dobre chápem. Píše sa tam, že "zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka.." Tento kalendárny štvrťrok uplynie až 30.6, teda od 1.7. by sme boli mesačný?
Treba k tomu asi napísať nejakú žiadosť na DÚ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    ZuzanaA
    Sme kvartálny platitel DPH (náš obrat nepresiahol 10 mil.). Chceli by sme sa stať mesačným podľa §77 ods. 4. Len sa chcem uistiť či to dobre chápem. Píše sa tam, že "zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka.." Tento kalendárny štvrťrok uplynie až 30.6, teda od 1.7. by sme boli mesačný?
    Treba k tomu asi napísať nejakú žiadosť na DÚ? Ďakujem.
    Prečo ste nepodali už DP dph za január 2006? Podľa mňa je zmena možná od 01.2007 a nie je potrebné oznamovať na DU iba podať DP dph za január 2007.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    ALDA
    Prečo ste nepodali už DP dph za január 2006? Podľa mňa je zmena možná od 01.2007 a nie je potrebné oznamovať na DU iba podať DP dph za január 2007.
    Nerozumiem Alda tvojej odpovedi. Prečo by sme mali podávať DP DPH za január 2006? Ja budem teraz podávať DP za 1.Q 2006. Až teraz sme dospeli k záveru, že sa chceme stať mesačným platiteľom. A prečo vravíš o priznaní za 1/2007??

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    §77 ods.4 zákona o DPH - daňovému úradu písomne ohlásite zmenu zdaňovacieho obdobia.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    uzivatel2
    §77 ods.4 zákona o DPH - daňovému úradu písomne ohlásite zmenu zdaňovacieho obdobia.
    To mi je viac-menej jasné. Ide mi len o to, že od kedy sa môžme stať mesačným.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    ZuzanaA
    To mi je viac-menej jasné. Ide mi len o to, že od kedy sa môžme stať mesačným.
    Od 1.4.2006.
    Prečo od 1.7. - veď teraz podávaš za 1.Q a v máji podáš za apríl.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Podľa zákona o DPH je každý mesačným platiteľom DPH, ale ak sa nedosiahol obrat môže sa rozhodnúť pre kvartálneho platcu. Treba poslať na DÚ oznámenie o zmene, myslím , že stačí 15 dní pred zmenou. T.J. vy sa už môžete stať mesačným platiteľom od 1.4.2006.

    Dobrovoľný prechod z kvartálneho platiteľa DPH na mesačného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.