Zavrieť

Porady

Registrácia podla §7

Ahojte, nie som si istá ako účtovať v prípade, ak sme registrovaní pre DPH podľa §7 a prijali sme službu a nie tovar. Faktúra prišla bez DPH ale nie som si istá či je to správne, nakoľko je to služba a v §7 sa píše o tovare. A ešte jednu otázočku: ak si mám aj samozdaniť, tak do ktorého riadku výkazu DPH mám dať nákup materiálu a nákup služby? Tovar by som dala do 7,8. Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Však si pozri ten § 7a do konca. Ak vieš, že príjmeš službu z EU, musíš sa registrovať podľa § 7a, ale ... v § 7a/2 na konci máš, že ... žiadosť nepodávaš, ak si registrovaná podľa § 7. Lebo už máš pre samozdanenie pridelené svoje IČ DPH ...stačí ? Áno, samozdanenie tovaru do riadku 7+8. Službu ... tam sú dve ... ale ... Prvé ... že či je to služba podľa § 16 = r. 9+10, alebo podľa § 15 = r. 11+12. Druhé ale ... ak sa tá služba viaže k nadobudnutiu toho tovaru /nakládka, doprava, špedícia a pod./ tak ju pripočítaš k tomu nadobudnutému tovaru a samozdaníš spolu s ním v r. 7+8 ako obstarávacie náklady k tomu tovaru.
    SERVIS Ďakujem, medzičasom som si to naštudovala, ale teraz som aj nadobudla istou..dík ešte raz

    Registrácia podla §7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.