Zavrieť

Porady

Kúpa PC a DPH

swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Už som sa tu na to raz pýtal, ale potrebujem to vedieť na 100%...
Chcem si kúpiť notebook cez firmu, ktorá je platcom DPH. OC bude do 30 000,- Sk, teda firma si ho dá do spotreby a odpíše ho jednorázovo. Hneď na to mi ho na základe zmluvy daruje. Ide mi o vrátenie 19% DPH.
Je takéto riešenie OK?

Díky...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
firma si dá PC v akejkoľvek cene do spotreby. ked ho predá ale´bo daruje..... v tvojom prípade daruje, a tak odvedie DPH z OC.
Neviem čo tým získaš?
0 0
swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Z uz odpisaneho majetku nie je predsa potrebne odvadzat DPH, nie? A to by mal byt tento pripad...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Swen , počítače treba nejakú dobu evidovať a spotrebúvať.
Prečítaj si nasledovný link:
http://www.porada.sk/t16542-odpisany...ko-vyradi.html
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno ak sa kúpi, používa vo firme, ktorá ho zaúčtovala do spotreby a niekedy neskôr daruje, tak nemusí byť DPH, ale opatrne...
0 0
swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Kedy niekedy ho moze napr. darovat? Je niekde presne stanovene, ze po akom case pouzivania?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prikladám link , kde sa tento problém rozoberal .....


http://www.porada.sk/t23831-kupa-pc-a-dph.html
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemôžeš chcieť mať všetko nalinkované, termíny atp. Ak ti aj niekto zo skúsenost poradí, stačí, aby na kontrolu prišiel niekto iný a bude to posudzovať inak.
Ak prejde NB cez firmu... nemôžeš to nechať tak, akože ho používa firma a pritom ho používa niekto druhý? Musíš to riešiť aj formálne?
0 0
swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Mas pravdu, firma ho moze kupit a ja ho mozem pouzivat. DPH mi firma vrati a je to. Chcel som vsak, aby to bolo formalne ciste a NB po case moj. Moze sa stat, ze ho firma bude od Teba ziadat po case s5 a Ty uz nikomu nedokazes, ze si fakturu zan uhradil Ty...NB bude stale majetkom uvedenej firmy....
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A ešte visí otáznik nad tým, či firma kúpila notebook za účelom darovania alebo používania. To bude musieť obhájiť v prípade kontroly.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

zdanlivo ... a mozno si teraz aj nejakych nepriatelov urobim tu na porade, ale neda mi
velmi stara prihoda: s kamaratom sme boli na mileticke na trhu, kupoval dve mrkvy a pytal si od trhovnicky ucet z registracnej pokladne ... ked som neveriaco krutila hlavou, tak mi povedal: nediv sa - ja dane riadne platim, ... a pritom viem, ze ked bude smognerovej chybat v rozpocte ta dan za mrkvu, tak tu trhovnicku nebude hladat, ale vypyta si tu dan odo mna ... a to ma teda paradne stve
hmm... ak som sa niekoho dotkla, tak sorry
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Na "porade" by to malo byť len o pomoci a nie o nepriateľstve. Každý má možnosť vyjadriť svoj názor, poskytnúť pomocnú ruku a keď niekoho opraviť alebo mu odporovať, tak s citom. Nie však vždy je to tak.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

A este musim nieco. ... velmi si vazim tuto komunitu na porade a preto ma nahnevala tato otazka ... To je fajn, ked si tu radime, ako v ramci zakona co najviac znizit dane, ale ... nesuhlasim s tym, aby sme tu rozoberali otazky, ako zakony porusovat. Porusovanie danovych zakonov je podla mna trestne a bola by som velmi nerada, keby Richard - ako prevadzkovatel tejto stranky mal nejake problemy. A este by som aj rada poziadala Jozefa, aby pripadne doplnil do etikety porady, ze na otazky, ktore by sa dali kvalifikovat ako porusenie zakona sa nebude odpovedat. Poziadam aj Richarda, aby pripadne tuto temu celu zmazal.
Ak si porada neudrzi svoje svoje dobre meno, tak (to je moj nazor) asi viaceri sa zacnu porade vyhybat. Osobne by ma velmi mrzelo, keby porada ziskala meno ako "podvodnicka" stranka.

Mozno v tomto velkonocnom case by som sa skor mala na toto pozerat v zmysle vety "Pane, odpust im, nevedia co cinia ... "
neviem ... napisala som, co citim
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ekopo
Na "porade" by to malo byť len o pomoci a nie o nepriateľstve. Každý má možnosť vyjadriť svoj názor, poskytnúť pomocnú ruku a keď niekoho opraviť alebo mu odporovať, tak s citom. Nie však vždy je to tak.
Z mojej strany to nie je o nepriatelstve, ak sa to nedalo pochopit z mojho prispevku, tak je mi luto
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nemyslel som na Tvoju stranu. S vymazaním podobných tém súhlasím.
0 0
swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Mojim umyslom nebolo klamat alebo porusovat zakon. Chcel som len najst sikovnu cestu v medziach zakona, ako usetrit. Tot vsjo....
Ak sa to neda pochopit, berte tuto temu ako bezpredmetnu...
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Swen nevedel, že takéto niečo sa nemôže spýtať na porade. Určite tým nič zlého nesledoval, len si to neuvedomil. Každý sa snaží všade každú korunku ušetriť.Videl, že zákon mu to v niektorých odsekoch umožňuje, mal inak formulovať svoju otázku, nie tak okato. Netreba ho hneď odsudzovať v tom najhoršiom svetle, každý robí chyby..... málo kto si to uvedomí hneď, ale uvedomí si to až na upozornenie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

domacnost
Swen nevedel, že takéto niečo sa nemôže spýtať na porade. Určite tým nič zlého nesledoval, len si to neuvedomil. Každý sa snaží všade každú korunku ušetriť.Videl, že zákon mu to v niektorých odsekoch umožňuje, mal inak formulovať svoju otázku, nie tak okato. Netreba ho hneď odsudzovať v tom najhoršiom svetle, každý robí chyby..... málo kto si to uvedomí hneď, ale uvedomí si to až na upozornenie.
Až mi to slzu do oka vohnalo Ak chce niekto ako súkromná osoba neplatiť dph tak asi veľmi dobre vie čo chce spraviť
0 0
swen swen

swen je offline (nepripojený) swen

Ved som uz pisal, ze som chcel usetrit DPH. Hladal som cestu, ako na to sikovne prist, ale legalnym sposobom. Ved to robi kazdy treti obcan tohto statu. To je vsetko. Nemam dovod sa tu teraz pred niekym vyvinovat...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
swen má svojim spôsobom pravdu. Viete že za rok 2004 dosiahli hrubé príjmy v úhrne na Slovensku cca 400 mld Sk, boli z toho vcelku úspešne vybraté dane z príjmov, avšak odvody sa zaplatili len z niečo vyše 300 mld.?

Skoro 100 mld Sk bolo teda "poriešených" tak, aby sa neplatili odvody.

Teraz sú módnym hitom podiely na zisku, za rok 2005 odhaduje štatistický úrad nárast zisku o 40% (!) oproti roku 2004, a to na sumu 250 mld. Sk. Zo sumy, ktorá sa takto rozdelí, sa opäť nebudú platiť odvody... A "obyčajný" zamestnanec si to zasa odskáče.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
swen
Ved som uz pisal, ze som chcel usetrit DPH. Hladal som cestu, ako na to sikovne prist, ale legalnym sposobom. Ved to robi kazdy treti obcan tohto statu. To je vsetko. Nemam dovod sa tu teraz pred niekym vyvinovat...
tak s týmto už naozaj nesúhlasím. Neskúšala som predtým pri odpovedi skúmať čo je za tým, lebo sú možné rôzne kombinácie, keď NB väčšinou je potrebný na pracovné účely.
Ale takto priamo priznať úmysel podviesť je na mňa priveľa.
Nerobí to každý... nie za cenu podvodu.
Prečo je "normálne" isť do obchodu nakúpiť potraviny a zaplatiť DPH, ale kúpiť NB len na súkromné účely je dôvod špekulovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať