Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Mam odpracovane tri roky. Planoval som zacat s podnikanim a tak som podal vypoved - vypovedna lehota mi konci koncom mesiaca. Necakane komplikacie na strane spolocnikov sposobili odsunutie zaciatku podnikania na zaciatok buduceho roku.
Ma forma vypovede (vypoved odo mna/od zamestnavatela, dohoda...) dosah na vysku a trvanie podpory?
Mozem pocas poberania podpory brigadovat, ake su tam obmedzenia?
Ake formy prijmu socialna poistovna zohladnuje?
Ak si budem pocas poberania podpory dobrovolne platit poistenie v nezamestnanosti, bude sa mi toto obdobie neskor zapocitavat?
Oplati sa mi na pol roka hladat pracu? - Podpora + brigada = ??% prijmu a vsetok cas mozem venovat priprave na podnikanie, navysa vraj existuju nejake podpory pre zacinajucich podnikatelov/zivnostnikov.

Prveho v mesiaci sa zaregistrujem na UP ale az desiateho mi pride vyplata za jul, nevyradia ma za tento prijem z evidencie?
Naposledy upravil Twoflower : 23.07.14 at 11:16 Dôvod: rozsirenie otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pre dávku v nezamestnanosti nie je dôležité, ako skončí PP.
    dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti sa samostatne platiť nedá (len ako balík) a ak budeš mať PP - povinné poistenie v nezamestnanosti zo zamestnania - tak vôbec nie .
    limity príjmu poznáš .. http://www.porada.sk/224615-vyradeni...ml#post2412457
    Dotácie na začatie SZČ existujú - treba sa na svojom UPSVaR, ke´d sa pôjdeš evidovať.
    Inak, pri evidencii u nás dajú aj písomné info (práva a povinnosti)

    Podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.