Zavrieť

Porady

Mozem dostat vypoved zo strany zamestnavatela bez odstupneho?

Chcem sa opytat ako postupovat,, dostala som vypoved z organizacnych dovodov avsak moj zamestnavatel pozaduje aby som podpisala ukoncenie dohodou s dvojmesacnou vypovednou lehotou bez naroku na odstupne, alebo 3 mesacnu vypovednu lehotu za minimalnu mzdu a 2 mesacnym odstupnym. Pracujem vo firme 6 rokov a tak sa chcem opytat ci mozem trvat na dohode s 3 mesacnym odstupnym bez vypovednej lehoty. Poradte mi prosim na co vsetko mam narok. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cimka je offline (nepripojený) Cimka

    Cimka
    Rozhodne by som nepodpisala ukončenie pracovného pomeru dohodou, nakoľko ti zamestnávateľ dáva výpoveď z organizačných dôvodov. Vo firme si odpracovala 6 rokov, tak máš nárok na odstupné, výpovedná lehota by mala byť tri mesiace a odstupné najmenej dvojmesačné.
    Naposledy upravil Cimka : 08.09.14 at 20:21
    Maruseru Dakujem, ma dohoda aj ine nevýhody ako menej peňazí(2 mesiace za 5 mesiacov alebo 3 mesiace za 5 mesiacov) ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ujasníme si, ak podpíšeš dohodu, VD pri nej nie je, PP končí dátumom, na ktorom sa dohodnete. Ak teda PP skončí dohodou vznikne nárok na odstupné vo výške 3 násobku priemernej mzdy. Kuk §76 ZP.
    Maruseru Dakujem pozriem si to

    panamaus je offline (nepripojený) panamaus

    Vylúčený člen panamaus
    Toto, by som v dnešných časoch
    (a podľa mojich skúseností = asi 9 zamestnávateľov)
    "
    3 mesacnu vypovednu lehotu za minimalnu mzdu a 2 mesacnym odstupnym.
    "

    už radil k celkom slušným ponukám
    Maruseru Dakujem

    Mozem dostat vypoved zo strany zamestnavatela bez odstupneho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.