Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnávateľa - vyplatenie odstupného

Dobrý večer,

kamarátke bola dnes (30. 10. 2012) odovzdaná výpoveď zo strany zamestnávateľa § 63 ods. 1 písm. b) s dvojmesačnou výpovednou dobou, z dôvodu nadbytočnosti pracovného miesta, ktoré bolo zrušené.
Vo výpovedi je uvedené: "Zamestnanec vyhlasuje, že si výpoveď riadne prečítal, jej obsahu porozumel a na znak súhlasu s jej obsahom ju podpísal".

Moja otázka je, či si môže napriek podpísaniu takejto výpovede požiadať o ukončenie PP dohodou a vyplatenie odstupného podľa § 76 ods. 1 a 2 (zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou a zamestnancovi patrí odstupné)???

Takúto žiadosť musí zamestnávateľovi doručiť pred začatím plynutia výpovednej doby, takže má na to len jeden deň.

Vopred ďakujem za všetky rady
Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ak ešte zajtra požiada o ukončenie - z-ľ musí vyhovieť a vyplatiť odstupné.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    z-ľ musí akceptovať ak chce ukončiť dohodou pred začatím plynutia VD

    Kacenka_1 je offline (nepripojený) Kacenka_1

    Kacenka_1
    Veľmi pekne ďakujem za rýchlosť. Presne to isté si myslím aj ja, len ma trošku zneistila veta "Zamestnanec vyhlasuje, že si výpoveď riadne prečítal, jej obsahu porozumel a na znak súhlasu s jej obsahom ju podpísal".
    Hneď zajtra požiada o ukončenie PP a vyplatenie odstupného.
    V prípade, že by zamestnávateľ nechcel prevziať takúto žiadosť a kamarátka to pošle poštou, bude sa považovať dátum na pečiatke za dátum doručenia žiadosti?

    kolisek je offline (nepripojený) kolisek

    kolisek
    Dobry den chcem sa spytat zmluvu mam na neurcito bol som 11 mesiacov PN z dovodu urazu nebol pracovny firemny lekar mi pri mimoriadnej lekarskej prehliadke cca mesiac a pol spat zakazal vykonavat pracu ktoru som pred urazom vykonaval momentalne mna preradili na pracu ktoru tak isto nemozem vykonavat a vhodnu pracu vzladom na moj zdravotny stav zatial nenasli.Lenze vo firme zacali prepustat nedostatok zakazok,mensie zakazky ludi prepustaju z dovodu-prebytocneho personalu.Hrozi vypoved aj mne ale chcem sa spytat ci mi moze zamestnavatel dat vypoved z nadbytocnosti ked vlastne danu pracu nemozem vykonavat alebo len z dovodu ze pre moj zdravotny stav nema pracovne zaradenie. ide mi oto ze vypoved zo zdravotnych dovodov by bola premna prijatelnejsia Dakujem

    Výpoveď zo strany zamestnávateľa - vyplatenie odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.