Zavrieť

Porady

výpoved zo strany zamestnanca (doručenie)

pracujem viac ako rok na TPP takže ako som sa dočítal, výpovedná lehota je 2 mesiace.

len trochu nerozumiem tomu kedy presne podať výpoved,, uvediem 2 skopirovane príspevky-

Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca. Takže ak podáte výpoveď 13. júna, výpovedná doba začne plynúť až od 1. júla a skončí sa 31. augusta.

*

Výpovedná doba začína bežať od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Ak je teda výpoveď doručená 3. 4., výpovedná lehota začne plynúť až od 1. 5.




tomu hrubo vyznačenom trochu nerozumiem....
ak pošlem výpoved 29.9. 1 triedou, doporučene (vyplnim podací listok, aby som mal doklad kedy som to posielal) tak doručená by mala byť na druhy den, t.j. 30.9. a tak výpovedna lehota by mala plynuť 1.10. (to je na další den) a od 1.12 by som mohol nastupit do novej firmy
ale čo ak si firma prevezme list práve 1.10 alebo 2.10 ?
tak bude moja vypoved plynuť od 1 .11??
dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VD začne plynúť až 1. dňom mesiaca po mesiaci doručenie. Takže ak ju pošleš dnes, zamestnáv. ju preberie zajtra, začne plynúť 1.10 a PP sa skončí jej uplynutím, teda 30,11..
    §62 ZP
    (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace,.

    (7) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter.peter.peter a ak to pošlem v pondelok. t.j. 29.9.?
    peter.peter.peter ty si len odpisala na to čo som vedel. ja som chcel odpvoedd na toto -
    ak pošlem výpoved 29.9. 1 triedou, doporučene (vyplnim podací listok, aby som mal doklad kedy som to posielal) tak doručená by mala byť na druhy den, t.j. 30.9. a tak výpovedna lehota by mala plynuť 1.10. (to je na další den) a od 1.12 by som mohol nastupit do novej firmy
    ale čo ak si firma prevezme list práve 1.10 alebo 2.10 ?
    tak bude moja vypoved plynuť od 1 .11??
    Tweety Podstatné je, kedy ju druhá strana prevezme, veď to som napísala. Je to uvedené aj v spomínanom §. No zrejme nevedel, keď to komentuješ, podstata je stále rovnaká.
    peter.peter.peter takže ak ju prevezme 2.10 tak výpoved bude od 1.11.?
    Tweety tak a nie výpoveď ale začne plynúť VD a to je rozdiel
    peter.peter.peter ok. tak to radšej prídem dať výpoved osobne.
    Tweety a trvaj na podpise jej prevzatia
    peter.peter.peter jj to viem, prevzal : podpis pečiatka a dátum.. díky
    veronikasad Zásielka sa považuje za doručenú dňom prebratia na pošte. Teda ak list zástupca zamestnávatela prevezme 30.9. - výpovedná doba začne plynúť od 1.10.
    Ak ho však preberie až 1.10. - VD začne plynúť 1.11.
    Ak zásielku neprevezme vôbec. VD začína plynúť od 1. dňa nasl. kal.mesiaca potom, čo sa zásielka vrátila z pošty ako nedoručená.

    V tvojom prípade doporučujem výpoveď doručiť do 30.9. do firmy osobne a dať si podpísať prevzatie na kopii. (dátum a podpis)
      zbaliť

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    odpovedal si si správne, ak prevezme firma list v októbri, výpovedná doba bude plynúť od 01.11.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podstatne je to, kedy zamestnavatel vypoved prevezme, nie to, kedy ju ty odosles.
    Tazke ak si firma tvoj list (aj keby s dorucenkou) prevezme az 1.10., tvoja VD zacbne plynut az 1.11.

    výpoved zo strany zamestnanca (doručenie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.