Zavrieť

Porady

oblečenie a dph

aky je vas nazor na uznatelnost napr. financny poradca si kupi kvalitne topanky a oblek...je to danovy vydavok? a tym padom aj do dph alebo nie...mam dilemu ja tvrdim ze nie ale ak ma niekto iny nazor tak by som bol rad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslím si, že to nie je daň.výdavok.
    Daň. výdavok by bol iba v tom prípade ak to je "ochranný pracovný odev" alebo by išlo o odev kde by bolo napísané LOGO napríklad ako majú v rôznych bankách či predajniach košele a pod.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    ak mam poradensku firmu a dam si urobit tricko s logom tak si ho mozem dat do nakladov ako uznatelny naklad a zaroven odratat dph?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    zuzanask Pozri príspevok
    ak mam poradensku firmu a dam si urobit tricko s logom tak si ho mozem dat do nakladov ako uznatelny naklad a zaroven odratat dph?
    Podľa mňa,ak tie tričká budú na reklamu,prezentáciu podnikateľskej činnosti daňovníka,tak áno ako uznat.náklad § 19 písm.k.)ZDP a následne je nárok na odpočet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.