Zavrieť

Porady

SZČO a bločky z reštaurácií

Prosím o Váš názor na stravovanie živnostníkov - ako dokladovať výdavky na stravu? V poslednom Poradcovi č. 10 je uvedené , že živnostníci si môžu kúpiť stravné lístky alebo odkladať bločky z reštaurácií ? Pri stravných lístkoch je to jasné , ale bločky z reštaurácií ?? Uzná daňový úrad odložené bločky z reštaurácií ?? Ďakujem všetkým za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t25087-odpovei-...s-so-a-ne.html

    Pozri link . Podľa uvedeného bločky z reštaurácie DÚ uzná , ale vo výške stanovenej zákonom t.j. 55% zo sumy 89,- Sk a bez nároku na odpočet DPH.
    Naposledy upravil Zita5 : 10.05.06 at 10:50

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Môže si do nákladov dať 55 % zo 89 t.j.49 sk, ale len na dni ktoré podľa zákoníka práce spadajú do fondu pracovnej doby

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Chcem sa opýtať, či je pravda, že v reštauráciach nie sú povinní vydávať
    bločky z pokladne a môžu
    vydávať paragóny aj pri funkčnej pokladni.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vikicke
    Chcem sa opýtať, či je pravda, že v reštauráciach nie sú povinní vydávať
    bločky z pokladne a môžu
    vydávať paragóny aj pri funkčnej pokladni.

    Tak toto nie je možné ,sú povinný vydať blok z RP.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tak to je pritiahnuté za vlasy. Sú povinní používať ERP. Príjmové PD sa používajú na základe vydanej FA a úhrade v hotovosti.
    Dodatok:
    To nemalo byť opakovanie po Zitke, to len ma o minútku predbehla.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ........alebo si môže pri 55% nárokovať dph na odpočet pri splnených podmienok podľa § 71 zákon o dph. Alebo si bude nárokovať z nákupu celú dph na vstupe, ale zároveň sa musí odviesť dph so 45% na výstupe.
    Naposledy upravil renča1 : 15.05.06 at 04:13

    Jazmina007 je offline (nepripojený) Jazmina007

    Jazmina007
    Ahojte poraďáci,

    ako zaúčtovať stravné - bločky z reštaurácií v JU, ak SZČO nie je platcom DPH. Vedeli by ste mi to ukázať na konkrétnom príklade ?
    Napr.
    Bloček z registračnej pokladnice je na sumu 120,- Sk. Stravné, 55% sa môže účtovať len zo sumy 89,- Sk. Na akú sumu vystaviť VPD a ako to zaúčtovať v peňažnom denníku ? Účtovať každý bloček zvlášť alebo môžem spraviť aj sumár stravného ? Ďakujem.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Jazmina007
    Ahojte poraďáci,

    ako zaúčtovať stravné - bločky z reštaurácií v JU, ak SZČO nie je platcom DPH. Vedeli by ste mi to ukázať na konkrétnom príklade ?
    Napr.
    Bloček z registračnej pokladnice je na sumu 120,- Sk. Stravné, 55% sa môže účtovať len zo sumy 89,- Sk. Na akú sumu vystaviť VPD a ako to zaúčtovať v peňažnom denníku ? Účtovať každý bloček zvlášť alebo môžem spraviť aj sumár stravného ? Ďakujem.
    SZČO môže dať na VPD 120,-, z toho 49 výdavky ovpl. ZD, zbytok osobná spotreba.
    Alebo na konci mesiaca urobiť súhrn stravného, priložiť bločky a z každého uznať 49,-. Vynásobiť počtom pracovných dní, v ktorých SZČO pracoval ( ), túto sumu dať na VPD a vyplatiť mu to.

    Jazmina007 je offline (nepripojený) Jazmina007

    Jazmina007
    Ďakujem Ti veľmi pekne Marianna, prajem Ti pekný dník.
    Mala by som ešte jednu otázočku alebo viac ? Poradí mi niekto ?
    Ako je to v prípade SZČO, nie je platcom DPH a chodí na týždňovky mimo svojho bydliska. Býva tam u mami, lístky MHD a z vlaku odkladá. Mám mu vypisovať cesťák na každý týždeň alebo stačí súhrnný - raz do mesiaca a čo v takomto prípade so stravným ak má bloky z reštaurácie. Niekedy robí aj soboty a nedele. Môže si ich tam tiež zahrnúť ? Uplatňuje sa 55% zo sumy 89,- Sk ? Cestovné sa prepláca v plnej výške, alebo sú aj tam nejaké obmedzenia ?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Zita5
    http://www.porada.sk/t25087-odpovei-...s-so-a-ne.html

    Pozri link . Podľa uvedeného bločky z reštaurácie DÚ uzná , ale vo výške stanovenej zákonom t.j. 55% zo sumy 89,- Sk a bez nároku na odpočet DPH.
    áno 55% zo sumy 89, ako je to napísané v tomto príspevku


    Cesťák stačí raz za mesiac.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Marianna01
    SZČO môže dať na VPD 120,-, z toho 49 výdavky ovpl. ZD, zbytok osobná spotreba.
    Alebo na konci mesiaca urobiť súhrn stravného, priložiť bločky a z každého uznať 49,-. Vynásobiť počtom pracovných dní, v ktorých SZČO pracoval ( ), túto sumu dať na VPD a vyplatiť mu to.
    Radšej by som do výdavkov OZD dala presne 48,95 Sk za 1 stravný lístok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    RoKo
    A nemozem si proste kupit 50korunove stravne listky a tie si dat do nakladov?
    Môžeš , ale daňovo uznaný náklad bude maximálne 48,95/stravenku.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    RoKo
    A nemozem si proste kupit 50korunove stravne listky a tie si dat do nakladov?
    celé ti to aj tak nevyjde pretože stravné je 89,- a 55% je 48,95 SK

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Môžeš si kúpiť aj 49 korunové, stravovacie spoločnosti ponúkajú aj také.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.