Zavrieť

Porady

PHM a odpočet DPH - zahraničie

Ahojte,
mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
A ešte jedna otazka:
Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    bzuco79
    Ahojte,
    mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
    Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
    A ešte jedna otazka:
    Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????
    1. Ak tankoval v rakúsku a nie ste prihlásený ako plátca v Rakúsku, tak nemáte nárok na odpočet, ak sa jedná o významnú čiastku, tak môžete požiadať o vrátenie zaplatenej DPH v Rakúsku na tamojšom Daňovom úrade (Wiedeň) samozrejme na príslušnom tlačive a podľa ich podmienok pre vrátenie dane.

    2. Akému odberateľovi a čo faktúrujete bez DPH ??????

    bzuco79 je offline (nepripojený) bzuco79

    bzuco79
    poskytujeme im stavebné služby a registrovaný v Rakúsku nie sme a za tých pár PHM sa nám to asi ani neoplatí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bzuco79
    Ahojte,
    mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
    Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
    A ešte jedna otazka:
    Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????
    1. Aj dph je nákladom spoločnosti, ak nie ste registrovaný v zahraničí.
    2. Na cesťáku bude dátum účtovného prípadu, dátum vyúčtovania služ. cesty, teda máj.

    S.K. je offline (nepripojený) S.K.

    S.K.
    V prípade, že chceme prefakturovať nakúpene PHM v zahraničí inej firme, budeme fakturovať s DPH , alebo bez?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    S.K.
    V prípade, že chceme prefakturovať nakúpene PHM v zahraničí inej firme, budeme fakturovať s DPH , alebo bez?
    Ak firme na slovensku, tak s dph.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Pokiaľ je prefaktúrovanie PHM vrámci nejakého poskytnutia služby,na základe objednávky , ja by som to faktúrovala so slovenskou DPH- keďže som platca DPH.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

    Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    GABRIELA
    Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

    Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.
    Je a účtujeme ho nákladu na spotrebu phm., 501AE.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    GABRIELA
    Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

    Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.
    Odpoveď aj v tomto linku:http://www.porada.sk/showthread.php?...v%FD+v%FDdavok

    montecristo je offline (nepripojený) montecristo

    montecristo
    Jana Acsová
    Napr. rakúskou?
    Spoločnosť ktorá nakúpila phm v zahraničí a neuplatní si odpočet DPH podľa rakúskych predpisov, resp. nepodá žiadosť o vrátenie dane u rakúskych úradov, zaeviduje nákup phm podľa celkovej obstarávacej ceny, t.j. aj s DPH - DPH je súčasťou obstarávacej ceny. V prípade následnej refakturácie slovenskému odberateľovi sa refakturácie uskutoční podľa obstarávacej ceny (ktorá pozostáva aj z rakúskej DPH) + slovenská DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    montecristo
    Spoločnosť ktorá nakúpila phm v zahraničí a neuplatní si odpočet DPH podľa rakúskych predpisov, resp. nepodá žiadosť o vrátenie dane u rakúskych úradov, zaeviduje nákup phm podľa celkovej obstarávacej ceny, t.j. aj s DPH - DPH je súčasťou obstarávacej ceny. V prípade následnej refakturácie slovenskému odberateľovi sa refakturácie uskutoční podľa obstarávacej ceny (ktorá pozostáva aj z rakúskej DPH) + slovenská DPH.
    Aj takto sa dá na to pozerať. Ale zadávateľ otázky neuviedol presne o čo ide. Predpokladajme, že kúpil a spotreboval PHM v Rakúsku a túto spotrebu ďalej fakturuje (ako predaj PHM), dôvody neboli uvedené. Môžeme to považovať za kúpu a predaj PHM v tuzemsku? Podľa môjho názoru nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.