Zavrieť

Porady

úhrada čiaskového plnenia

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, ako správne postupovať pri vystavení faktúry za čiastkové plnenie. Každý mesiac odovzdavame vykonané práce a faktúrku vystavím v novom mesiaci. S investorom máme uzatvorenú zmluvu s dohodnutou dobou splatnosti 45 dní. Teda: práce vykonané za 9/04 = dátum dodania služby 30.9.04, dátum vystavenia faktúry = 4.10.2004, datum splatnosti = 19.11.2004. Investor uhradil fakturu 27.10.2004. Ako mám postupovať ďalej, s akým dátumom mám zaúčtovať faktúru, do ktorého mesiaca zaradiť DPH? Je potrebné stornovať faktúru a vystaviť novú faktúru s novými dátumami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karbanová je offline (nepripojený) karbanová

    karbanová
    Ano, ked máš čiastkové plnenie, a vystavíš faktúru na ktorej je dátum splatnosti totožný s dátumom plnenia a odberateľ ti ju uhradí skôr,potom platí §19 odst.3 zákona o DPH t.j. dátum plnenia je zhodný s dátumom prijatia úhrady./ v tvojom prípade 10/04 /Ty, ale pri čiastkovom plnení nemusíš dať dátum plnenia zhodný s dátumom splatnosti , ale dátum plnenia môže byť z intervalu splatnosti t.j. hociktorý deň.Viem, že je to problém lebo niekedy sa môže povinnosť odvodu DPH do ŠR posunúť aj o 1,2, a viac mesiacov.Tiež je problém u odberateľa odhadnúť kedy fá uhradí.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Musíš sledovat, kedy Ti odberateľ uhradí faktúru. Keď ju uhradí v 10/2004, tak odvedieš DPH v 10/2004, ale keď ju odberateľ uhradí až v 11/2004, tak DPH odvedieš v 11/2004.

    úhrada čiaskového plnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.