Zavrieť

Porady

účtovanie materiálu

chcela by som sa opýtať ako sa účtuje materiál, ktorý slúži na výrobu.
1. napr. kúpila som v obchode dosku, na bločku je uvedené len doska. S tejto dosky som mala 3 ks ktoré slúžia na konečný výrobok (potom už len do toho vypaľujem), čiže si to dám na skladovú kartu a uvediem 3 kusy??
2. napr. na bločku mám uvedené len domáce potreby a bola to látka kúpená v second hand. Viem si to dať do účtovníctva aj keď na bločku nieje priamo uvedené o čo sa jedná?
3. pri takých veciach ako je lak na drevo mám uvádzať koľko ml som spotrebovala alebo to uvádzať len ako spotrebný materiál v peňažnom denníku a nerozpisovať to na skladovej karte?
No a posledný bod tieto veci ktoré vyrábam viem normálne predávaťako maloobchod konečným spotrebiteľom či na to mám mať ešte nejakú ďalšiu živnosť?
Ďakujem za odpovede, som živnostník, neplatca DPH a vediem jednoduché útovnictvo, Predmety podnikania: výroba bižutérie, textilná výroba a výrobky z dreva
veronikasad doplň predmet podnikania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    účtovanie materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.