Zavrieť

Porady

výpoveď počas materskej dovolenky

dobry den, momentalne som na rodičovskej dovolenke, od 1.5.2015 však nastupujem na matersku dovolenku a nedavno mi zamestnavateľ oznamil, ze cele nase oddelenie rusia. Ponukol mi vypoved s odstupnym.
chcem sa spytat, ci je pre mna vyhodne tuto vypoved prijat, nebude mat tiez vyplatene odstupne dopad aj na vyplacane materske? Budem dostavat aj nadalej materske davky po vyplateni odstupneho? a kedy sa budem musiet prihlasit na urad prace? az po prechode na rodicovsku dovolenku?
dakujem pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak súrne nepotrebuješ peniaze (z odstupného), pracovný pomer nekonči dohodou (výpoveď od zamestnávatela dostať nemôžeš, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede).
    Po ukončení prac.pomeru počas MD a RD ti nebude trvať poistenie v nezamestnanosti a po ukončení druhej RD nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti
    Iba ak by si išla na UP po skončení MD a RD alebo MD, ak splňa podmienky nem.poistenia, by začal poberať manžel.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ti nemoze dat vypoved pocas RD ani MD, pokial sa nerusi cely zamestnavatel. Moze ti ponuknut dohodu o skonceni PP z dovodu rusenia oddelenia. Na tu sa ale tebe neoplati pristupit na dohodou a pocas celej dalsej MD aj RD ostat zamestnana.
    Vypoved kvoli zrusenemu miestu ti zamestnavatel bude moct dat az po skonceni dalsej RD, odstupne dostanes potom aj s preplatenou dovolenkou a potom budes riesit aj evidenciu na UP.

    výpoveď počas materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.