Zavrieť

Porady

Dovolenka a PN

Prosím o radu.
Pracovníčka nastúpila na PN v máji 2004. Je predpoklad, že do konca r.2004 túto PN neukončí.
Dovolenku za r.2004 jej budeme krátiť v zmysle § 109 ZP.
Za r.2003 má však zostatok dovolenky v počte 3 dní. Čo s týmito 3 dňami ? Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku jej nemôžeme poskytnúť (táto sa v zmysle ustanovení ZP poskytuje len z dôvodu ukončenia PP).
Ďakujem za Vaše odpovede a prajem pekný deň.
Katka29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Katka29
    Prosím o radu.
    Pracovníčka nastúpila na PN v máji 2004. Je predpoklad, že do konca r.2004 túto PN neukončí.
    Dovolenku za r.2004 jej budeme krátiť v zmysle § 109 ZP.
    Za r.2003 má však zostatok dovolenky v počte 3 dní. Čo s týmito 3 dňami ? Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku jej nemôžeme poskytnúť (táto sa v zmysle ustanovení ZP poskytuje len z dôvodu ukončenia PP).
    Ďakujem za Vaše odpovede a prajem pekný deň.
    Katka29
    Katka, tvoja zamestnankyňa od januára do mája nečerpala žiadnu dovolenku? Resp. jej zostali z roku 2003 nevyčerpané 3 dní? Ak áno, tak si myslím, že jej tie 3 dni dovolenky z roku 2003 prepadnú, lebo prenášať sa stará dovolenka môže iba z roka na rok, teda v tvojom prípade z roku 2004 na rok 2005

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    Ahoj vladan.
    Verila som, že práve ty ako prvá zareaguješ.
    Od januára do mája čerpala 8 dní dovolenky, ale aj tak má ešte zostatok 3 dní z r.2003.
    Aj ja som si myslela, že jej tieto dní prepadnú a ty si mi to len potvrdila.
    Ďakujem za promptnú odpoveď a prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.