Zavrieť

Porady

DPH pri nakupe z CR

Ahojte poraďáci, prosím vás o pomoc. Mám faktúru z ČR na kúpu vstupeniek na predstavenie a ja som tie vstupenky predala vrámci zájazdu ďalej. Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH. Ako postupujem pri mojej fakturácii? Kolegyna uviedla do našej faktúry tiež 5% DPH, podĽa mna to nieje možné a mali by sme na to dať 19% DPH. Pomôžte mi prosím, Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Rakova
    Ahojte poraďáci, prosím vás o pomoc. Mám faktúru z ČR na kúpu vstupeniek na predstavenie a ja som tie vstupenky predala vrámci zájazdu ďalej. Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH. Ako postupujem pri mojej fakturácii? Kolegyna uviedla do našej faktúry tiež 5% DPH, podĽa mna to nieje možné a mali by sme na to dať 19% DPH. Pomôžte mi prosím, Ďakujem.
    Jedná sa o vstupenky na čo ?? Kde je miesto konania koncertu, vystúpenia, alebo ak sú to vstupenky na výstavu, hrad, múzeum, kde sa to nachádza ?

    Podľa § 15 / 4 Z DPH je miestom plnenia takého druhu služieb miesto , kde sa fyzicky vykonajú.
    Podľa zadania (Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH) predpokladám, že sa jedná o miesto plnenia v ČR. V tomto prípade budete ďalej faktúrovať túto službu mimo DPH, nakoľko v zmysle §2 Z DPH nie je predmetom dane.

    Rakova je offline (nepripojený) Rakova

    Rakova
    Jedná sa o vstupenky na Muzikál, v Prahe. Kolegynka to len opísala z ich faktúry - prepočítala kurzom a zaslala faktúru klientovi. Dnes som to zbadala. Takže idem si pozrieť paragr.2, a Ďajzhen tu velmi pekne, pekný víkend. Pa

    Rakova je offline (nepripojený) Rakova

    Rakova
    Benka, pozrela som si §15/4 Z DPH, takže len pre istotu. Tým, že je miesto dodania služby (predstavenie) v zahraničí, považuje sa miesto zdan.plnenia za miesto uskutočnenia - čiže Praha a tým pádom ja fakturujem cenu týchto vstupeniek ako oslobodenú od DPH. ????

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nie oslobodenú, ale nepodliehajúcu DPH (mimo). Táto služba nie je zdaniteľným plnením na Slovensku.
    Na fa treba uviesť, že miestom dodania služby je podľa §15/4 iný štát.

    O oslobodených zdan.plneniach hovorí §28-§48.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.