Zavrieť

Porady

Materska Dovolenka otec

Ahojte, najprv opisem situaciu:
idem na MD z prace cca 28 tyzdnov ( na zmluvu, ktoru som mal doteraz..mam splnene vsetky podmienky) no nasiel som si novu pracu a idem nastupit hned do novej. V praci, kde odchadzam na MD som si vybavil vyhlasenie ze nech mi povodny zamestnavatel od dna XY neuplatnuje NCZD ani danovy bonus, aby som si ho vedel uplatnit u noveho, kedze mozem iba u jedneho sucasne. Zameranie prace nie je konkurencne, cize nemusim ziadat o povolenie povodneho zamestnavatela koli konfliktu zaujmi.
moj zamer : cca pred koncom MD, ak sa mi zapaci v novej praci, co verim, v povodenej podam vypoved, kde mam 2m vypovednu dobu, ktora nech plynie pocas mojej MD nemuxim oxidovat.
Moja Zena zaroven po MD ide na neplatene volno v ramci prace ( existuje sposob, aby ZP platil stat, ak mam este druhe dieta a nepojde do skolky?)

Moje otazky:
A:postupoval som spravne? cize budem dostavat Matersku z povodnej + mzda z novej prace (iny zamestnavatel- ina zmluva)
B: moze zena ist na RD ( bez prispevku, len aby stat platil ZP) s dietatom, ktore nam neumiestnili do skolky a ma po 3roku? ( MD cerpam na druhe dieta, ktore ma 1rok) .
C: mozem dat vypoved ako som hore uviedol pocas MD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Za manželku môže ZP platiť štát - oznámi ZP, že sa stará o dieťa do 6 rokov (staršie). Okrem toho manželka sa bude musieť odhlásiť z dôchodkového poistenia štátom na mladšie dieťa ale môže sa prihlásiť na dôchodkové poistenie štátom na staršie dieťa - možno bude stačiť len oznámiť zmenu dieťaťa. Ostatné už bolo riešené.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    A: podľa mňa počas MD nemôžeš mať príjem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Za urcitych podmienok moze, nie vsak za vykon prace u zamestnavatela, u ktoreho si uplatnil narok na rod.dovolenku otca
    krason Ano tak tak mozem mat prijem KEJKA treba aktualizovat
    krason v SP tvrdia ine (s Ackoom som si na 99% isty ze je to ok), mna zaujima cely proces a hlavne otazky B a dalej
    KEJKA OK, zasa pre ,mňa niečo nové :-)
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    B. Po dovrseni 3 rokov veku dietata. Ak ide o dieta zdrave, nemoze poziadat zamestnsvatela o rod.dovolenku. ale o neplatene volno. Ak by si ty ako otec nepoberal materske, nebol by ziadny problem, stat by za nu platil zdravotne aj doch.poistenie za osobu starajucu sa o dieta do 6 rokov veku. Ci to plati aj v takom pripade ako pises, neviem. Nech sa informuje v zdr.poistovni. Ak ma splnenu podmienku 730 dni poist.v nezam.a vznikne jej narok na davku v nezam.nech sa zaeviduje na UP.
    C. Zamestnanec moze dat vypoved aj pocas RD. Pracovny pomer skonci uplynutim vypovednej doby

    Materska Dovolenka otec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.