Zavrieť

Porady

registrácia podľa §7a

ahoje, mám subjekt registrovaný podľa §7a. Môže mi niekto poskytnúť základné informácie o tomto paragrafe? Čítať v zákone viem, ale chcela by som vedieť ako to reálne funguje. Je pravda, že:
Ja nie som klasický platiteľ DPH, ale na tovary a služby vrámci SR vystavujem faktúry s DPH; na tovary a služby do EÚ vystavím faktúru bez DPH?
Nemám nárok na odpočet DPH zo žiadnych nakúpených tovarov a služieb.
Podávam súhrnný výkaz štvrťročne. Ako často však podávam KV alebo DP resp. podávam to vôbec?
Prosím o pomoc. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://podpora.financnasprava.sk/13...3%A1kona-o-DPH

    Kto podáva kontrolný výkaz
    Od 1.1.2014 sa ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom zavádza pre platiteľov DPH nová povinnosť, a to podať kontrolný výkaz (§ 78a zákona o DPH). Táto povinnosť sa vzťahuje na platiteľov DPH, teda osoby registrované pre DPH v zmysle § 4, § 4a, § 5 alebo § 6 zákona o DPH (nevzťahuje sa na osoby registrované pre DPH podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH).
    Naposledy upravil Žabinka : 31.05.16 at 19:28

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    ,,Ja nie som klasický platiteľ DPH, ale na tovary a služby vrámci SR vystavujem faktúry s DPH; na tovary a služby do EÚ vystavím faktúru bez DPH?"
    POZOR, neviem či som správne porozumela otázke, no keď ste registrovaný podľa §7a, vystavujete faktúry bez DPH, len ak ide o prípady ako píše maped. Teda pre odberateľa z EÚ, ak sú práce vykonané napr. v SR, ale odberateľ má sídlo v EÚ.
    Na činnosti vykonané pre slovenských odberateľov vystavíte faktúru ako neplatiteľ.
    Preto nič neuvádzate do KV ani DP DPH a nemáte ani nárok na odpočet DPH z nákupov, podávate len súhrný výkaz.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Dovolim si este upresnit: Osoba registrovana podla par 7/7a vystavuje faktury za tuzemske dodania bez uvedenia rezimu DPH, uvadza len koncove ceny, ako neplatca DPH. Takze nieze vystavuje faktury bez DPH ale vo svojich fakturach o DPH nepojednava. Len pre jednoznacnost definicie
    dana11
    Katka41 v prípade, že je subjekt platiteľ alebo neplatiteľ dane v krajine EU vystavujem faktúry bez DPH, správne?
    Som teda niekedy povinná vystaviť faktúru s DPH??
      zbaliť

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    aspoň toľko:

    Pred poskytnutím služby do EÚ je tuzemská zdaniteľná osoba povinná registrovať sa podľa § 7a zákona o DPH.

    ...ak ide o poskytnutie služby s miestom dodania podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH a tieto služby dodá tuzemská zdaniteľná osoba zdaniteľnej osobe z iného členského štátu, tak miestom dodania takejto služby je členský štát, kde je odberateľ služby usadený. Daň z poskytnutej služby sa teda uplatní v členskom štáte odberateľa (bez ohľadu na to, kde sa táto služba fyzicky vykoná), to zn., že tuzemský poskytovateľ služby vyfakturuje predmetnú službu bez uplatnenia dane a príjemca služby z iného členského štátu (zdaniteľná osoba) si musí dodanú službu sám zdaniť. Dodanie služby s miestom dodania podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v inom členskom štáte sa uvádza do súhrnného výkazu dph.

    ...ak budeš vystavovať fa v rámci EÚ treba na fa uviesť že spoločnosť je reg. podľa §7a a faktúru vystavíš bez dph.

    registrácia podľa §7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.