Zavrieť

Porady

otec na materskej

Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať ohľadom materskej. Mám dvojročnú dcéru s ktorou je manželka doma a poberá rodičovský príspevok, keďže pred tým nepracovala tak poberá rodičovský príspevok od narodenia dcéry. Ja pracujem a som vo výpovednej dobe, pretože mením zamestnanie a výpoveď mi končí 31.10.2016 a v novom zamestnaní nastupujem 1.11.2016. Je možné aby som v terajšom zamestnaní kde mi končí pracovný pomer ešte teraz v októbri požiadal o materskú, s tým že by som v novembri nastúpil v novom zamestnaní ? Samozrejme manželke by bolo pozastavené vyplácanie rodičovského príspevku a bola by dobrovoľne nezamestnaná keďže niekedy v novembri čakáme dvojičky tak po dobu poberania materskej by bola dobrovoľne nezamestnaná s tým žeby si platila potrebné odvody sama. Keď sa mi skončí materská, tak si manželka opätovne požiada o rodičovský príspevok. Je niečo také možné a hlavne ide o to že či musí zamestnávateľ súhlasiť s materskou a či by som počas poberania materskej musel byť stále zamestnancom u terajšieho zamestnávateľa? Dalo by sa to aj u nového zamestnávateľa zariadiť tak aby som mohol súbežne čerpať materskú a pracovať? A keby že teraz pred narodením dvojičiek začnem čerpať materskú na dvojročnú dcéru tak je možné potom opäť čerpať materskú aj na dvojičky?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.