Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru po rodičovskej dovolenke

Chcem sa uistiť, či som to pochopila správne: 23.12. mi končí rodičovská dovolenka, takže nástup do práce by bol 24.12., do konca roka by som čerpala dovolenku 5 dní a k 31.12. by som podpísala dohodu o skončení PP z organizačných dôvodov. Vo firme pracujem od 05/1999, takže by tam bolo 4-mesačné odstupné. Bola by táto posledná vyplatená mzda s odstupným základom pre výpočet podpory v nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarina1 Ďakujem. Musí byť to odstupné aj vyplatené, či stačí aby bolo vykázané vo výplate?
    Tweety Nechceš ho mať vyplatené? Zamestnáv. musí všetky nároky vyplatiť v poslednej mzde.
    Katarina1 Máme predbežne dohodnutý splátkový kalendár, lebo nie sú prachy na jednorazové vyplatenie :-(
    Tweety splátkový kalendár môže byť
    Katarina1 Ešte mi navrhujú takú verziu, žeby som dovolenku čerpala až do konca januára a až potom skončila pracovný pomer. Základom pre výpočet podpory potom bude decembrová + januárová výplata?
    veronikasad To nie je dobrý nápad pre teba, ani pre zamestnávateľa...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bola, s prihliadnutím na pomernú cast max. výmer.zakladu. Počas rodičovskej dovolenky si mala prerušené poistenie.

    Skončenie pracovného pomeru po rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.