Zavrieť

Porady

PP na dobu určitú a MD

Od 2003 som bola stále zamestnaná na TPP. Od 1.9.2016 som zmenila prácu a momentálne mám zmluvu na dobu určitú do 28.2.2017. V januári som zistila, že som tehotná. Na materskú dovolenku by som mala nastúpiť koncom júla 2017. Budem mať nárok na materské a z ktorého príjmu sa toto vypočíta v prípade, že mi môj terajší zamestnávateľ nepredĺži pracovnú zmluvu a ja sa budem musieť zaevidovať na ÚP? Momentálne som PN a ešte neviem,či má môj lekár nevypíše na rizikové tehotenstvo. Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    janicldm Ako to bude s januárom, keďže som od 17.1. PN?
    Jana Motyčková Pre materské sa započíta VZ za 9/2016-1/2017 a vydelí sa poćtom kalendárnych dní za toto obdobie bez dní PN, neplateného voľna a pod.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spĺňas podmienku 270 dní nem.poistenia, vznikne ti nárok na materské z ochrannej doby. Ak budeš mať u nového zamestnávateľa 90 dní poistenia bez PN vznikne ti nárok na materské z príjmu aktuálneho zamestnávateľa.

    Nárok na výplatu nemocenského, ak PN bude trvať ďalej, neskončí ukončením pracovného pomeru na dobu určitú. PN môže trvať aj po ukončení prác.pomeru až do nástupu na materskú, prechodku budeš predkladať priamo do SP

    PP na dobu určitú a MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.