Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva na dobu určitú a PN

Ahojte, nie som mzdárka, mzdy robím len okrajovo a väčšinou to boli dohody. No teraz, po zmene v dohodách už moji klienti začínajú zamestnávať zamestnancov na PZ. A ja Vás prosím o radu. Klient zamestnal kaderníčku od 1.4.2017. Dňa 22.5.2017 išla na maródku, je tehotná, rizikové tehotenstvo, tak zrejme to bude už do pôrodu. V kaderníctve pracovala sama, preto teraz musí zamestnať novú kaderníčku. Prosím Vás:
1. Zrejme počas PN nemôžem ukončiť s kaderníčkou PP, však? Pracovnú zmluvu máme na dobu určitú. Ak uplynie doba, potom môžme ukončiť PP, aj keď už bude na materskej?
2. Ak bude u nás zamestnaná až do nástupu MD, ako to oznámiť a akými kódmi na SP, ZP?
3. Má nárok na odstupné?

Ďakujem Vám veľmi pekne.
veronikasad Pracovný pomer ma na dobu určitú - dokedy?Aká skúšobná doba bola dohodnutá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP na dobu určitú končí dátumom doby určitej.
    Na jeho ukončenie nemá vplyv ani prípadná DPN, ani M ani RD.

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    PP zaniká dňom, ktorý je uvedený v PZ na dobu určitú. Na sociálnu poisťovňu poslať RLFO - zmena s dátumom začiatku MD a druhý, kde bude dátum skončenia MD totožný s dátumom ukončenia PP a samozrejme výkaz do SP o ukončení PP - odhláška. Na ZP poslať Oznámenie - kód 1O začiatok, dátum začatia MD, druhý výkaz kód 2 koniec - dátum ukončenia PP. Na zdravotke stačí ukončiť PP, koniec MD im oznámi SP.

    Pracovná zmluva na dobu určitú a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.