Zavrieť

Porady

Samozdanenie pri zahr.fa (DPH)

Prosím, surne potrebujem pomoct a nikto mi zatial neodpoveda:
Este raz sa vratim k samozdaneniu, ak mozem ... som zaciatocnik, takze berte niektore otazky "s rezervou", ucim sa ... Urobila som DPH a kedze je tam to "samozdanenie" vychadza mi velmi vysoke DPH. Mam to dobre,a lebo som nieco poplietla. Vdaka samozdaneniu mam DPh akoze na 0, vstup a vystup sa mi vynuluje, ale ked vystavim fakturu na predaj tak tam mam zase DPH uz v navysenej sume s rabatom a kedze predavame auta, je dost vysoke. To akoze ked nakupujeme auta v zahranici, tak po samozdaneni je DPH vynuluvane, ale pri predaji nam vznika povinnost odviezt DPH. Za stvrtrok sme toho predali vela, takze DPH mi vyslo okolo miliona. Je to dobre? Zda sa mi to akosi cudne a neviem to skontrolovat. Mam prijate faktury v zozname DPH dokladov podla ktoreho odsuhlasujem vykaz na vstupe aj na vystupe to iste. Poradite mi niekto nejako "po lopate" ako na to, aby som si neurobila problem, ze dame vysoke DPH a potom pridu sefovia na to, ze to bola moja chyba, asi by som sa prepadla od hamby.
Naozaj robim zahranicne faktury prvykrat, takze si s tym sama neviem pomoct. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja mávam tiež zahraničné faktúry z EÚ a tiež to tak robím.
    Len mám problém vo faktúre za zriaďovacie výdavky. Je to služba, keď materská spoločnosť (platca DPH v ČR) ich vyfakturovala, bez DPH? Takže to musím tiež samozdaniť? Podľa akého paragrafu?
    Ďakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Miesto dodania služby sídlo odberateľa §15/8b,
    a podľa §2 je predmetom dane
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou.

    Zriaďovacie výdaje sú predpokladám právnou službou (15/8b) .

    machuľa je offline (nepripojený) machuľa

    machuľa
    No my to máme to isté. Dovážame z ČR tovar a predávame ho na území SR. Takže v rámci štátou EU sa nám DPH znuluje, ale to čo predáme musíme samozrejme aj z rabatom zdaniť 19% a samozrejme aj odviesť štátu. S tým nenarobíme nič, aj keď nás mrzí, že je to tak strašne veľa peňazí!
    Neviem či som poradila, ale aspoň máš príklad, že naozaj to tak je.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    benka
    Miesto dodania služby sídlo odberateľa §15/8b,
    a podľa §2 je predmetom dane
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou.

    Zriaďovacie výdaje sú predpokladám právnou službou (15/8b) .
    Zriaďovacie výdaje na jednej faktúre obsahujú:
    nájomne 100 tis., notárske a iné poplatky 12,5 tis.
    Dajú sa chápať ako právne služby?

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    machuľa
    No my to máme to isté. Dovážame z ČR tovar a predávame ho na území SR. Takže v rámci štátou EU sa nám DPH znuluje, ale to čo predáme musíme samozrejme aj z rabatom zdaniť 19% a samozrejme aj odviesť štátu. S tým nenarobíme nič, aj keď nás mrzí, že je to tak strašne veľa peňazí!
    Neviem či som poradila, ale aspoň máš príklad, že naozaj to tak je.
    Ved sme na Slovensku, ze ... tak co sa cudujem, uz som si na to mohla zvyknut, tu je vsetko mozne
    Dakujem, uz som kludnejsia

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Gabi03
    Zriaďovacie výdaje na jednej faktúre obsahujú:
    nájomne 100 tis., notárske a iné poplatky 12,5 tis.
    Dajú sa chápať ako právne služby?
    Nájomné za čo ???

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    benka, túto tému som si prečítala, ale viac menej sa tam hovorí o tovare. V tom mám jasno. Ide o to, že vyfakturované zriaďovacie náklady či sú služby. Či patrí do niektorého písmena podľa § 15 ods. 8? Pretože to určite nie sú služby dodané s inštaláciou alebo montážou (§69 ods. 2) a tiež nie sme registrovaný podľa § 69 ods. 4. Ostáva jedine § 69 ods. 3, ale tam je odvolávka práve na §15 ods. 8.
    Prosím, ako chápete vyfakturovanie zriaďovacích nákladov???
    ucetni_fantozzi
    ten vysledok je OK (samozrejme, ak su vsetky vystupy zauctovane a zaradene korektne). princip "samozdanenia", pod co mozme v tomto pripade zahrnut aj §11 je vlastne len zjednodusenie byvaleho dovozu. predtym si tovar doviezla, colnica ti vyrubila clo a DPH, zaplatila si, a potom si ju odpocitala v priznani. teraz si DPH "vyrubis sama" a zaroven odpocitas. cize rozdiel je len v tom, ze operacie neprebehne v cash...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Gabi03
    benka, túto tému som si prečítala, ale viac menej sa tam hovorí o tovare. V tom mám jasno. Ide o to, že vyfakturované zriaďovacie náklady či sú služby. Či patrí do niektorého písmena podľa § 15 ods. 8? Pretože to určite nie sú služby dodané s inštaláciou alebo montážou (§69 ods. 2) a tiež nie sme registrovaný podľa § 69 ods. 4. Ostáva jedine § 69 ods. 3, ale tam je odvolávka práve na §15 ods. 8.
    Prosím, ako chápete vyfakturovanie zriaďovacích nákladov???
    Zriaďovacie náklady = právne a iné podobné služby 15/8 b

    Myslím si, že ani to že je tam vyčíslené nájomné za kanc. priestory ( predpokladám, že za účelom zriadenia sídly firmy) nemá vplyv na iné posúdenie daného problému.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    benka
    Zriaďovacie náklady = právne a iné podobné služby 15/8 b

    Myslím si, že ani to že je tam vyčíslené nájomné za kanc. priestory ( predpokladám, že za účelom zriadenia sídly firmy) nemá vplyv na iné posúdenie daného problému.
    Ďakujem, idem to samozdaniť.
    Súhlasí ešte niekto s benkou?

    machuľa je offline (nepripojený) machuľa

    machuľa
    Bambi23
    Ved sme na Slovensku, ze ... tak co sa cudujem, uz som si na to mohla zvyknut, tu je vsetko mozne
    Dakujem, uz som kludnejsia

    Ja som z toho kľudná není, lebo keď vidí to množstvo prahov čo tam ide, tak mohli sme ísť všetci na krásnu dovolenku. Veru by sme si ju zaslúžili!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.