Zavrieť

Porady

DPH na projekt a zahraničie

Čaute poraďáci,

poraďte mi prosím s DPH. Ide o takúto situáciu:

v Nemecku si objednávame projekt, ktorý zahŕňa projektové nákresy, popis stavby a jej prevádzky + kalkulácie. Tento projekt preložíme a ďalej ho predávame nášmu zákazníkovi. Nemcom sme dali požiadavku, aby nám to fakturovali bez DPH, keďže aj oni aj my sme platcami. Ako to treba klasifikovať, aby sme mohli uvedený postup zákonne uplatniť? Máme ten projekt prijať na sklad ako tovar /oslobodíme ho podľa par. 43/? Alebo ide o službu, je to potom oslobodené?

Ďakujem za akýkoľvek príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kajkape je offline (nepripojený) kajkape

    kajkape
    Zdravim,

    projektové nákresy, popis stavby a jej prevádzky + kalkulácie by som zaradila medzi sluzby (§15 od. 8b - poradenské, inžinierske, technické,... služby) a oni by mali vystavit fakturu bez DPH, v SR ju zdanis "samozdanenim" - uplatnis DPH na vstupe a aj na vystupe (od danej sumy faktury navysis o 19 %, ale o tu istu sumu znizis a zas ti len ostane povodna suma faktury) Mne to program robi automaticky. Snad som aspon trochu pomohla, ak sa mylim, opravte ma pls.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Ďakujem za odpoveď

    Tak som to chcela urobiť aj ja, len som si to chcela overiť. Ešte raz Vďaka.

    DPH na projekt a zahraničie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.