Zavrieť

Porady

Nová PN po ukončení PN

Dňa 20.3.2019 ukončím PN a 21.3.2019 mám laserovú operáciu očí. Pri vstupnom vyšetrení na klinike mi ošetrujúca očná lekárka povedala, že mi vystaví odporúčanie, na základe ktorého by mi mal môj všeobecný lekár vystaviť PN. Môj všeobecný lekár mi však odmietol vystaviť ďalšiu PN, vraj on to zo zákona nemôže. Viete mi, prosím, poradiť, ako postupovať v tomto prípade? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andres25 po zákroku idem domov a na druhý deň kontrola.. ide o to že očný lekár na klinike mi PN vystaviť nemôže, iba odporucenie pre vseobecneho lekara, čo je v mojom prípade ten istý, ktorý mi vystavil prvú PN. :/
    Katy a R ak nie je hospitalizácia - tak rieši tvoj obvoďák (na doporučenie odborného) - je to na ňom
    andres25 no tak uvidim ako to dopadne, ďakujem za odpoved ... len teda by ma ešte zaujimalo, že v prípade nejakych komplikacií spôsobených tym že som po zákroku pracoval v neodporúčaných podmienkach, kto bude niesť zodpovednosť?
    buchač Neriešim teraz PN a či obvoďáka...ALE opýtam sa.
    Ak robí obvoďák problém (ten môj by rozhodne zaujal iný postoj ), tak prečo si nevezmeš dovolenku, náhradné voľno ?
    andres25 tak aj o to sa pokúšam len vieš akí sú dnes zamestnávatelia niektorí že aj s dovolenkou robia problémy, tí ti dajú len ked to im vyhovuje :/
    buchač No ja neviem...ALE spomínaš nejaké pracovné podmienky, ktoré nie sú odporúčané.
    Po niektorých zákrokoch laserom jedinec môže fungovať už na druhý deň, pri iných je to o pár dní.
    No neviem, ako by sa ale zamestnávateľ zatváril, ak by dostal po nejakom čase obsielku zo súdu...???

    Ako vravím...všetko sa dá, len treba vedieť a aj chcieť.
      zbaliť

    Nová PN po ukončení PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.