Zavrieť

Porady

DPH a prevod vozidla

Dobrý deň.
SZĆO kúpil v decembri roku 2005 dodavkové vozidlo v hodnote 722 753,80 odratal si z neho DPH 115 397,70 Sk a ku konci roku odpis 151 840,- Sk, 1. - do 30.09.2006 bude fungovať ako SZČO a od 01.10.2006 ako auto prevedie na s.r.o. potrebuje odviesť DPH zo zostatkovej ceny auta ?

2.- a čo odpis bude v tom roku 2x aj u živnostníka aj u s,r,o ?

3,- alebo je výhodnejšie auto SZĆO ponechať a s.r.o ho prenajímať,čím by DPH aj odpis ostal SZČO?

Poradte, prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    danastefan
    Dobrý deň.
    SZĆO kúpil v decembri roku 2005 dodavkové vozidlo v hodnote 722 753,80 odratal si z neho DPH 115 397,70 Sk a ku konci roku odpis 151 840,- Sk, 1. - do 30.09.2006 bude fungovať ako SZČO a od 01.10.2006 ako auto prevedie na s.r.o. potrebuje odviesť DPH zo zostatkovej ceny auta ?

    2.- a čo odpis bude v tom roku 2x aj u živnostníka aj u s,r,o ?

    3,- alebo je výhodnejšie auto SZĆO ponechať a s.r.o ho prenajímať,čím by DPH aj odpis ostal SZČO?

    Poradte, prajem pekný deň.
    Ja by som nechala auto v evidencii SZČO až do úplného odpísania a následne ho predala SRO. Samozrejme z predajnej ceny musíš odviesť DPH.
    SZČO môže dod. automobil prenajímať SRO a tento nájom následne fakturovať SRO. Čo je však výhodnejšie, či ponechať v ev.SZČO alebo hneď predať SRO záleží od toho, v ktorej spoločnosti predpokladáš vyšší HV, lebo tá bude potrebovať náklady.

    Odpis bude iba 1x v závislosti od toho, kto bude mať auto v evidencii k 31.12.2006.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 08.09.06 at 06:22

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    účtovník 007
    Odpis bude iba 1x v závislosti od toho, kto bude mať auto v evidencii k 31.12.2006.
    Súhlas .

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Rozhodnutie je oyaj závislé od toho kto bude mať aký HV.
    ALE
    1. Nájom by mal dosiahnuť aspoň náklady na vozidlo to je odpis+ostané výdavky aby daňováci nerobili problém.
    2. Ak máš byť korektný voči daňovým úradníkom tak sa na to vykašli a auto predaj. O nič neprídeš. DPH ako odíde od SZČO tak v SRO zas príde. Môžeš špekulovať a auto predať za nižšiu ako zostatkovú cenu, podpor to znaleckým posudkom. U SZČO bude bez ohľadu na predajnú cenu yáklad dane znižovať zostatková cena neupravovaná o rozdiel medzi predajnou a zostatkovou cenou.
    3. Autá sú vždy tŕňom v oku daňovým úradníkom a preto by som nič neprekombinovával.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.