Zavrieť

Porady

Nové tlačivo - Potvrdenie o príjmoch

IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Dobrý deň - potrebovala by som pomoc pri vyplňovaní nového tlačiva Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti , o preddavkoch na daň ..... / nahrádza tlačivo Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch .../ , kde v riadku 03 uvediem zaplatené celé poistné / sociálne +zdravotné /
a z toho poistné na verejné zdravotné poistenie len zdravotné + nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia.

Prosím odobriť alebo vyvrátiť môj postup. Vďaka
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlas .
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vďaka p. Mihál a taktiež ďakujem za zaujímavý včerajší seminár v Košiciach.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

IVEB
.... kde v riadku 03 uvediem zaplatené celé poistné / sociálne +zdravotné /
a z toho poistné na verejné zdravotné poistenie len zdravotné + nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia.
Zamestnanec, ktorý je aj živnostník, si robil sám ročné zúčtovanie. Oznámil nám nedoplatok zamestnávateľa a nechal tu aj kópiu ročného zúčtovania. Jemu tento jeho nedoplatok nezapočítavam do riadku 03, lebo on si to sám vysporiadaval so zdr. poisťovňou. On si to uvedie sám v daňovom priznaní, je to tak správne???
ďakujem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

tonkat
Zamestnanec, ktorý je aj živnostník, si robil sám ročné zúčtovanie. Oznámil nám nedoplatok zamestnávateľa a nechal tu aj kópiu ročného zúčtovania. Jemu tento jeho nedoplatok nezapočítavam do riadku 03, lebo on si to sám vysporiadaval so zdr. poisťovňou. On si to uvedie sám v daňovom priznaní, je to tak správne???
ďakujem
On Vám oznámil nedoplatok zamestnávateľa nie svoj. Svoje povinnosti z ročného zúčtovania poistného voči zdravotnej poisťovni si vysporiadava sám tak isto aj z hľadiska Zákona o dani z príjmov v roku 2006.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Denda
On Vám oznámil nedoplatok zamestnávateľa nie svoj. Svoje povinnosti z ročného zúčtovania poistného voči zdravotnej poisťovni si vysporiadava sám tak isto aj z hľadiska Zákona o dani z príjmov v roku 2006.
Áno, veď som aj napísala v príspevku, že nám oznámil nedoplatok zamestnávateľa, ale keďže tu robil mzdy, nechal tu aj kópiu svojho ročného zúčtovania, neviem načo. Ja som mu vystavila doklad o príjmoch pri skončnení PP a ten jeho nedoplatok som mu nedala na r. 03, s tým, že si to musí sám vysporiadať, nakoľko si bude podávať daňové priznanie. Jemu sa to nepáčilo, že vo vysvetlivkách je napísané, že aj nedoplatky ....
Takže som mala pravdu, ďakujem za odpoveď.
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

K tlačivu potvrdenia - ak zamestnanec pracuje na DoVP a platí si DDS aj zamestnaváteľ mu prispieva mesačne pevnou čiastkou, zdaniteľnú mzdu má do 5000.- a nepodpísal vyhlásenie, zdaňujem zrážkovou daňou. Otázka: zrazené príspevky zamestnanca aj zamestnávateľa uvediem v riadku 9 a 10?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Candy
K tlačivu potvrdenia - ak zamestnanec pracuje na DoVP a platí si DDS aj zamestnaváteľ mu prispieva mesačne pevnou čiastkou, zdaniteľnú mzdu má do 5000.- a nepodpísal vyhlásenie, zdaňujem zrážkovou daňou. Otázka: zrazené príspevky zamestnanca aj zamestnávateľa uvediem v riadku 9 a 10?
Môže zamestnávateľ prispievat na DDS zamestnancovi pracujúcemu na DoVP?
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Máš pravdu, nie je.
A čo v prípade, že je to pracovná zmluva na kratší pracovný úväzok a nemá podpísané vyhlásenie, mzda do 5000.- + DDS? Do ktorého riadku?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Candy
Máš pravdu, nie je.
A čo v prípade, že je to pracovná zmluva na kratší pracovný úväzok a nemá podpísané vyhlásenie, mzda do 5000.- + DDS? Do ktorého riadku?
Však tam je to jasne napísané: (ale asi ani ja už niekedy neviem čítať)
do riadku 10 sa nepíšu príspevky zamestnávateľa, pokiaľ sa jedná o príjmy zdanené zrážkovou daňou

<TABLE class=MsoNormalTable style="BORDER-RIGHT: medium none; BORDER-TOP: medium none; BORDER-LEFT: medium none; BORDER-BOTTOM: medium none; BORDER-COLLAPSE: collapse; mso-table-layout-alt: fixed; mso-border-alt: solid windowtext .5pt; mso-padding-alt: 0cm 3.5pt 0cm 3.5pt; mso-border-insideh: .5pt solid windowtext; mso-border-insidev: .5pt solid windowtext" cellSpacing=0 cellPadding=0 border=1><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes; page-break-inside: avoid"><TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 3.5pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; PADDING-LEFT: 3.5pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 24.7pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-left-alt: solid windowtext 1.0pt; mso-border-bottom-alt: solid windowtext 1.0pt" vAlign=top width=33>09




</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 3.5pt; BORDER-TOP: windowtext 1pt solid; PADDING-LEFT: 3.5pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 375.75pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent; mso-border-top-alt: solid windowtext .25pt; mso-border-left-alt: solid windowtext 1.0pt; mso-border-bottom-alt: solid windowtext 1.0pt" vAlign=top width=501><O:p</O:p
Zrazené príspevky na doplnkové dôch. sporenie (poistenie) [§ 11 ods. 1 písm. c) zákona]
ČIŽE PRÍSPEVKY ZAMESTNANCA

</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 1; page-break-inside: avoid; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 3.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; PADDING-LEFT: 3.5pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 24.7pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt" vAlign=top width=33><O:p</O:p
10




</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 3.5pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; PADDING-LEFT: 3.5pt; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: windowtext 1pt solid; WIDTH: 375.75pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: windowtext 1pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent; mso-border-top-alt: solid windowtext .25pt" vAlign=top width=501>Príspevky na doplnkové dôch. sporenie (poistenie), účelové sporenie a životné poistenie platené zamestnávateľom za zamestnanca [§ 19 ods. 3 písm. l) zákona] – zahrnuté v r. 01<O:p></O:p>
ČIŽE PRÍSPEVKY ZAMESTNÁVATEĽA (z riadku 01, teda príjmy, z ktorých bola odvedená preddavková daň)


</TD></TR></TBODY></TABLE>


Naposledy upravil jankasm : 12.10.06 at 10:28
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Ďakujem,
len ma poplietlo, že poistné a príspevky sú uvádzané samostatne z príjmov zdaňovaných preddavkovo a samostatne z príjmov zdanených zrážkovou daňou.
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

Mohli by ste mi prosim to nové tlačivo nejako prilepiť???
(aby som donho mohla vpisovat)
dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Candy
Máš pravdu, nie je.
A čo v prípade, že je to pracovná zmluva na kratší pracovný úväzok a nemá podpísané vyhlásenie, mzda do 5000.- + DDS? Do ktorého riadku?
Ak má daň vyberanú zrážkou, prispevky zamestnávateľa na DDS sa do riadku 10 neuvádzajú.

Viď text v riadku 10. - sú to príspevky zamestnávateľa na DDS zahrnuté v r.01.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

katka.hesskova
Mohli by ste mi prosim to nové tlačivo nejako prilepiť???
(aby som donho mohla vpisovat)
dakujem
Myslíte toto tlačivo?
0 0
ivemar ivemar

ivemar je offline (nepripojený) ivemar

Ale predpokladam, ze su zahrnute v r.12, lebo zdanit sa musia, ak ich teda aj takemuto zamestnancovi (spravidla ide len o dohodu alebo nejaku vedlajsiu cinnost) zamestnavatel plati ( s cim asi danovy urad nepocital ?)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ivemar: Ak ide o prípad, o akom sa hovorí vyššie (zamestnanec má zrážkovú daň a zamestnávateľ mu prispieva na DDS) tak samozrejme ide o zdaniteľný príjem zamestnanca, ktorý musí byť zahrnutý v r.12.

Prečo je v tlačive formulovaný r.10 tak ako je, je zaujímavá otázka. Kto vie, nech odpovie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mám tri otázky k potvrdeniu ... za rok 2006:

1. V komentári Ing.Piršelovej v Príjmy a mzdy 15-16/2006 sa píše, že do r.01 zahrnúť aj vrátené preplatky z RZZP za rok 2005. Ja si myslím, že to by sa tam zahŕňať nemalo - zdaňuje sa podľa §8, novela zákona (vyradenie z §8) je navrhovaná s platnosťou od 1.1.2007. Alebo som niečo prehliadla ?

2. Vyšlo nejaké oficiálne poiučenie k Potvrdeniu o prímoch .... za rok 2006 ?

3. Aká bola motivácia vyčleniť poistné na zdravotné poistenie z ostatného poistenia (ak niekto vie)?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jozef Mihál
ivemar: Ak ide o prípad, o akom sa hovorí vyššie (zamestnanec má zrážkovú daň a zamestnávateľ mu prispieva na DDS) tak samozrejme ide o zdaniteľný príjem zamestnanca, ktorý musí byť zahrnutý v r.12.

Prečo je v tlačive formulovaný r.10 tak ako je, je zaujímavá otázka. Kto vie, nech odpovie.
Prečo to vlastne vyčlenili? Ak si to nemôžem uplatniť ako nezdaniteľnú časť podľa §11 ods.1 písm.c)-e), tak je to tam zbytočné, nie?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

somij
Mám tri otázky k potvrdeniu ... za rok 2006:

1. V komentári Ing.Piršelovej v Príjmy a mzdy 15-16/2006 sa píše, že do r.01 zahrnúť aj vrátené preplatky z RZZP za rok 2005. Ja si myslím, že to by sa tam zahŕňať nemalo - zdaňuje sa podľa §8, novela zákona (vyradenie z §8) je navrhovaná s platnosťou od 1.1.2007. Alebo som niečo prehliadla ?

2. Vyšlo nejaké oficiálne poiučenie k Potvrdeniu o prímoch .... za rok 2006 ?

3. Aká bola motivácia vyčleniť poistné na zdravotné poistenie z ostatného poistenia (ak niekto vie)?
1. Janka, nemyslím si, že si niečo prehliadla. Spomínaný komentár vyplýva asi z toho, že Ing. Piršelová má osobitný pohľad na uplatňovanie §8 zákona o dani z príjmov. Ak si spomínaš, trochu sme tento pohľad "prevetrali" v téme http://www.porada.sk/showthread.php?t=32032.

2. Viem iba o "poučení", ktoré je v priloženom súbore. Dokument je stiahnutý z portálu daňového riaditeľstva.

3. To by zaujímalo aj mňa. Spôsobuje to poriadny chaos medzi mzdovými účtovníčkami.
Naposledy upravil endrju : 05.03.09 at 18:45
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

endrju
1. Janka, nemyslím si, že si niečo prehliadla. Spomínaný komentár vyplýva asi z toho, že Ing. Piršelová má osobitný pohľad na uplatňovanie §8 zákona o dani z príjmov. Ak si spomínaš, trochu sme tento pohľad "prevetrali" v téme http://www.porada.sk/showthread.php?t=32032.
Dík, veľmi si mi pomohol.
0 0
ivemar ivemar

ivemar je offline (nepripojený) ivemar

To, ci tie preplatky v zavislej cinnosti budu znamenat aj navysenie prijmu v zavislej cinnosti uz v zuctovani za rok 2006 uvidime, ked bude novela zakona prijata, lebo kludne to moze platit aj pre tento rok. Stale ale nie som schopna pochopit vyznam celeho "velkeho " problemu do akeho prijmu zaradit preplatky ZP a preco to nie je jednoducho stale poistne. Pouzijuc jednoduchu matematiku by sa zdanitelny zaklad navysoval alebo znizoval a to k comu sa chceme dopracovat - spravna dan- by bolo rovnake ako po komlikovanych polemikach, co je to za prijem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať