Zavrieť

Porady

Vratenie DPH z ineho clenskeho statu EU

Moj klient ma poziadal aby som mu pomohol vratit DPHcku za benzin. Ide o medzinarodnu dopravu, kde tankuje vela benzinu ci nafty v Holandsku (je tam lacnejsi benzin).

Ma skusenosti ze ak sa tam zaregistruje a posle bloky z cerpaciek tam mu do niekolko mesiacov vratia DPHcku.

Potrebuje vsak original bloky, ktore mam evidovane v ucte a otazka znie ci je mozne taketo bloky na par mesiacov poslat do Holandska, on hovori ze sa vratia spat, ale .... no predsa len co si o tom myslite?

Som vdacny za akykolvek nazor.

p.s. kopie blokov sa zevraj nemozu poslat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Čítal som, že nie je nárok na vrátenie DPH ak zahraničná osoba dodala tovar alebo službu v tuzemsku (§56 -zákon SR). Z toho mi vyplýva, že ak maju obdobný § v tej krajine kde chcem žiadať o vrátenie DPH a vykonali sme prepravu s miestom dodania tam (čo je v medzinárodnej preprave dosť možne), tak nemám nárok na vrátenie DPH z PHM v danom členskom štáte. Pochopil som to správne?

    Vratenie DPH z ineho clenskeho statu EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.