Zavrieť

Porady

dph služby

Som platca DPH, obstarala som službu pre zahraničnú spoločnosť, vystavujem jej faktúru aj s DPH, aj oni sú platcovia? alebo urobím samozdanenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Januška je offline (nepripojený) Januška

    Januška
    Najskôr si over, či je daný subjekt v RAK platiteľom DPH (už objednávka by mala byť s uvedeným DIČ-DPH.
    Potom si presne urči, akú službu si urobila, kde je miesto plneniaa,kto je poviný platiť daň. Porzi §15, 16 Zákona o DPH. (ešte neviem dobre robiť na tejto stránke, tak ti neviem pripojiť prílohy Zákona o DPH)

    dilarka5000 je offline (nepripojený) dilarka5000

    dilarka5000
    je platca dph, ja som špedičná spoločnosť a v tomto prípade je miesto plnenia aj miesto dodania rovnaké, to viem zo školenia, tzn.že mám daňovú povinnosť tu na Slovensku, ja potom platím slovenskému prepravcovi, ktorý si tiež fakturuje s DPH, jedná sa o tú istú službu,

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dilarka5000
    je platca dph, ja som špedičná spoločnosť a v tomto prípade je miesto plnenia aj miesto dodania rovnaké, to viem zo školenia, tzn.že mám daňovú povinnosť tu na Slovensku, ja potom platím slovenskému prepravcovi, ktorý si tiež fakturuje s DPH, jedná sa o tú istú službu,
    Ak je rak. partner platiteľom DPH v jeho krajine tak na prepravné služby platí §16/1 podľa ktorého bude miesto dodania tejto služby krajina odberateľa. Takže fakturuješ bez DPH.

    dilarka5000 je offline (nepripojený) dilarka5000

    dilarka5000
    dobre, ale ja som prostredný článok, rakúskej spoločnosti vyfakturujem bez DPH ale mne fakturuje slovenský prepravca s DPH, napr. mne vyplatí rakúska spoločnosť 1000 Euro a ja zaplatím slovenskému prepravcovu 1200 euro aj s DPH to zn. že daň na vstupe existuje ale daň na výstupe nie. mám to samozdaniť? a ako to zaúčtovať

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dilarka5000
    dobre, ale ja som prostredný článok, rakúskej spoločnosti vyfakturujem bez DPH ale mne fakturuje slovenský prepravca s DPH, napr. mne vyplatí rakúska spoločnosť 1000 Euro a ja zaplatím slovenskému prepravcovu 1200 euro (1190) aj s DPH to zn. že daň na vstupe existuje ale daň na výstupe nie. Tak nejako to je. Pre slovenského prepravcu , kt. fakturoval tebe, vznikla daňová povinnosť na Slovensku. No keď ty fakturuješ túto službu rak. platiteľovi DPH, posudzuješ túto službu podľa §16/1, t.z. fakt. bez DPH.
    mám to samozdaniť?
    a ako to zaúčtovať
    fa od slov.prepravcu:
    518/321 1000
    343/321 190
    Fa pre rak. spol.:
    311/602 1000
    "Samozdanenie" sa robí pri došlých fa, nie pri vystavených.
    Naposledy upravil Milan Benka : 10.11.06 at 13:56

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.