Zavrieť

Porady

Oneskorená faktúra a DPH???

Čaute poraďáci,

poraďte mi prosím. Podnikateľ mi až teraz dal jednu októbrovú faktúru - došlú aj s DPH. Čo mám robiť??? Tvrdí, že až teraz došla. Môžem ju zahrnúť do DP za november alebo musím podať dodatočné alebo opravné DP za október???
Ďakujem za všetky rady v DPH som len začiatočník !!!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

moniq81
Čaute poraďáci,

poraďte mi prosím. Podnikateľ mi až teraz dal jednu októbrovú faktúru - došlú aj s DPH. Čo mám robiť??? Tvrdí, že až teraz došla. Môžem ju zahrnúť do DP za november alebo musím podať dodatočné alebo opravné DP za október???
Ďakujem za všetky rady v DPH som len začiatočník !!!
Zahrnieš ju do novembra.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Môžem zahrnúť faktúru z októbra do novembra aj v prípade zahraničnej faktúry? - nadobudnutie z EU?
Tiež nám nedošla faktúra
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Mirka.V
Môžem zahrnúť faktúru z októbra do novembra aj v prípade zahraničnej faktúry? - nadobudnutie z EU?
Tiež nám nedošla faktúra
§ 51
Uplatnenie práva
na odpočítanie dane

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71, tuzemské zdaniteľné plnenie
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70, prijaté služby a tovar z montážou z§69/2-4,7
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru, nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl.štátu.
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca. dovoz z tretích krajín

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.


Teda rozhoduje za čo je tá fa.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

My sme faktúru nedostali ( za tovar) požiadali sme o opis (fa bola z októbra) opis prišiel v decembri. Môžem ju dať do 12/2006 a uplatniť si DPH ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabi2
My sme faktúru nedostali ( za tovar) požiadali sme o opis (fa bola z októbra) opis prišiel v decembri. Môžem ju dať do 12/2006 a uplatniť si DPH ? Ďakujem.
Kedže ste do dátumu dph za október doklad nemali, daň si uplatníte v období, keď ste ho dostali, t.j. v decembri.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
gabi2
My sme faktúru nedostali ( za tovar) požiadali sme o opis (fa bola z októbra) opis prišiel v decembri. Môžem ju dať do 12/2006 a uplatniť si DPH ? Ďakujem.
Ak sa jedná o tuzemskú fa, tak odpočet si uplatníš v mesiaci, v kt. si fa obdržala (12/2006)
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

vychádza mi z toho stále že pri tuzemskej je možnosť dať do DPH v tom mesiaci, kedy prišla fa ... ale pri zahraničnej sa musí robiť opravné DP
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mne došla Fa až teraz, vlastne pečiatka pošty je 28.01.2008. Fa je vystavená 31.12.2007. Čo mám robiť?
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

zaúčtuj ju do roku 2008. DPH bude vyžiadaná v 01/08-prišla po 25.januári. A náklady daj cez 326xx do roku 2007.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Kačena I. Pozri príspevok
zaúčtuj ju do roku 2008. DPH bude vyžiadaná v 01/08-prišla po 25.januári. A náklady daj cez 326xx do roku 2007.
Ďakujem
Takže to bude vyzerať takto nejako:
k 31.12.2007 ID 5XX/326
28.01.2008 - FA 5XX,343,326/321
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Maxinka Pozri príspevok
Ďakujem
Takže to bude vyzerať takto nejako:
k 31.12.2007 ID 5XX/326
28.01.2008 - FA 5XX,343,326/321
Ak ti celá ide do nákladov roku 2007 tak bez tej 5xx v roku 2008
0 0
dada144 dada144

dada144 je offline (nepripojený) dada144

Prosím Vás a čo v prípade, že mám len zálohovú faktúru zo začiatku decembra, tovar bol dodaný, ale vyúčtujúcu nemám doteraz, sľúbili mi že mi ju pošlú, ale priznanie k DPH je už podané, a navyše budem mať na konci roka 2007 zostatok na 314.
Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dada144 Pozri príspevok
Prosím Vás a čo v prípade, že mám len zálohovú faktúru zo začiatku decembra, tovar bol dodaný, ale vyúčtujúcu nemám doteraz, sľúbili mi že mi ju pošlú, ale priznanie k DPH je už podané, a navyše budem mať na konci roka 2007 zostatok na 314.
Ďakujem
Bola prijatá aj platba a kedy a bola na základe platby vystavená faktúra /nie vyúčtovacia pri dodaní, ale faktúra na základe prijatej platby/?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dada144 Pozri príspevok
Prosím Vás a čo v prípade, že mám len zálohovú faktúru zo začiatku decembra, tovar bol dodaný, ale vyúčtujúcu nemám doteraz, sľúbili mi že mi ju pošlú, ale priznanie k DPH je už podané, a navyše budem mať na konci roka 2007 zostatok na 314.
Ďakujem
DPH uplatníš vtedy, keď dostaneš faktúru. Tovar prijať na sklad na základe dodacieho listu 112/326. A predaný tovar 504/112.
Keď dostaneš faktúru tak účtuješ. 326,343/321 a 321/314 vyúčtovanie zálohy.
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

Ahojte, prosím viete niekto poraďiť aj mne?? Dnes mi prisiel dobropis vystavený 30.04.2007, a ja neviem čo s tým, mám podať opravné daňové za apríl 2007, keďže sa jedná o vrátenie odpočítanej dane?? prosím poraďte
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

ramarkN Pozri príspevok
Ahojte, prosím viete niekto poraďiť aj mne?? Dnes mi prisiel dobropis vystavený 30.04.2007, a ja neviem čo s tým, mám podať opravné daňové za apríl 2007, keďže sa jedná o vrátenie odpočítanej dane?? prosím poraďte
No, asi by som tú faktúru-dobropis poslala naspäť s tým, nech vyhotovia dobropis k aktuálnemu dátumu. Mali si splniť povinnosť do 15 dní.
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

problém je ale s doručovaním - Slovenská pošta, o tom dobropise som sa dozvedela pri inventarizácii, ktorú mi poslali
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Dobropis sa účtuje keď ho dostaneme, tak ja myslím že by s tým nemal byť problém. Mala som na mysli teraz DPH . A účtovne by ste mali ponížiť náklady cez interný doklad v roku 2007.
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

takze to môžem dať do januároveho priznania, ale asi by som o tom mala účtovať aj v 2007??
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

ďakujeeem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať