Zavrieť

Porady

Nová sadzba DPH

Celkom by sa podľa mňa oplatilo otvoriť otázku týkajúcu sa novej sadzby DPH od 01.01.2007. Ako sa bude riešiť otázka samozdanenia v prípade nadubudnutia liekov z EU? Ako budeme vyplňať daňové priznanie keď sú dve sadzby DPH a tlačivo ostáva staré? A pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    martina333
    Ako sa bude riešiť otázka samozdanenia v prípade nadubudnutia liekov z EU?
    Tak ako doteraz .-) Nemáme riadky podľa sadzieb, ale vecne roztriedené.
    martina333
    Ako budeme vyplňať daňové priznanie keď sú dve sadzby DPH a tlačivo ostáva staré?
    Po starom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Záznamy podľa § 70 ZDPH budú podrobnejšie a to aj v členení podľa jednotlivých sadzieb dane.

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    tie informácie z draka sú dosť stručné, týkajú sa len toho tlačiva, že ostáva staré

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Samozdanenie :Nakúpené lieky z EU= bez DPH=riadok 04 následne DPH 10% riadok 02, to isté DPH do riadku 16 priznania k DPH. Výsledok 0.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    martina333
    tie informácie z draka sú dosť stručné, týkajú sa len toho tlačiva, že ostáva staré
    DRAK je o mzdách, daniach FO a odvodoch, info o výkaze DPH bolo "nadplán".

    bad je offline (nepripojený) bad

    bad
    Nevie mi prosím niekto poradiť kde by som našla novelu zákona o 10% DPH a na aké zdravotnícke produkty sa bude vzťahovať?
    Ďakujem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Rátam, že pol roku bude zákon o DPH opäť novelizovaný, pretože zníženie DPH o 9% sa neprejaví v konečných cenách liekov, tak ako si predstavovali.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Napadla ma otázka. V lekárni sa počas roka 2006 nakúpili lieky s 19% DPH, ktorú sme si uplatnili. Máme zásoby. Tieto sa budú predávať v r. 2007 s 10% DPH. Tým pádom sa do štátneho rozpočtu odvedie menej o 9%. Nikde som sa nedočítala, či to treba nejako riešiť buď s pohľadu DPH, alebo dane z príjmu a v ktorom roku. Prosím o váš názor.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    tinaM
    Napadla ma otázka. V lekárni sa počas roka 2006 nakúpili lieky s 19% DPH, ktorú sme si uplatnili. Máme zásoby. Tieto sa budú predávať v r. 2007 s 10% DPH. Tým pádom sa do štátneho rozpočtu odvedie menej o 9%. Nikde som sa nedočítala, či to treba nejako riešiť buď s pohľadu DPH, alebo dane z príjmu a v ktorom roku. Prosím o váš názor.
    Premietne sa to iba v rozdielnych sadzbách v DPH v daňovom priznaní a pri jej odvedení. Uplatníte 19 % pri odpočítaní a 10 % pri vzniku daňovej povinnosti. V prípade precenenia, t.j. úpravy cien o zníženú DPH sa to neprejaví vo výsledku hospodárenia, ale iba v poklese vlastnej daňovej povinnosti, či v nadmernom odpočte.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Jana Acsová
    Premietne sa to iba v rozdielnych sadzbách v DPH v daňovom priznaní a pri jej odvedení. Uplatníte 19 % pri odpočítaní a 10 % pri vzniku daňovej povinnosti. V prípade precenenia, t.j. úpravy cien o zníženú DPH sa to neprejaví vo výsledku hospodárenia, ale iba v poklese vlastnej daňovej povinnosti, či v nadmernom odpočte.
    Ďakujem veľmi pekne. Takže nemusím nič upravovať, pokračujem ďalej ako doteraz.
    Naposledy upravil tinaM : 29.12.06 at 09:23

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.