Zavrieť

Porady

"Bonzák"

ADA ADA

ADA je offline (nepripojený) ADA

Môže mi prosím niekto podrobnejšie vysvetliť spôsob hlásenia platieb FO nad 100.000,- Sk DU? O aké úhrady v hotovosti sa presne jedná. Sú to aj úhrady faktúr v hotovosti FO- živnostníkom alebo aké platby? Za vysvetlenie ďakujem.
Usporiadat
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

Sú to úhrady za službu aj za dodanie tovaru, čiže za všetko, ktoré sú platené FO-živnostníkom aj neživnostníkom, ktoré sú platené v hotovosti na ktoré nie je pokladničný blok z registračky, ale len výdavkový pokladničný doklad na základe faktúry, zmluvy atď.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Podľa mňa ide o výdavky nad 10 000,-- , nie 100 000,--
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Je to suma nad 10 000,- nie nad 100 000,-

Poradíte mi ale, či sa ráta sem aj poplatok notárovi - berie sa ako fyzická osoba?
Ďakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
http://www.porada.sk/showthread.php?t=3958
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak teda ako? Nad 10.000,- Sk či nad 100.000,- Sk?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Vladka, dík, bola som asi pridlho na dovolenke, lebo som sa k tomuto naozaj nedostala.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Dada, vyzerá to tak, že naozaj nad 100 000.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja sa pripájam k možnosti 100 000, napr. keď sa 1.1.04 menil termín podania DP ktoré vypracuje daňový poradca z 30.6. na 31.3., tak to platilo už aj za rok 2003. Teda ak sa nemýlim, nemám poruke zákon.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Takže bonzáka vypracovať podľa nového nad 100 000 Sk ??? a k termínu 30.1.2005??
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Áno už pri nahlasovaní platieb za rok 2004 platí limit 100 000 Sk.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Díky za upresnenie...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Podľa mňa iba za služby. Za tovar to neplatí.

Darin
Sú to úhrady za službu aj za dodanie tovaru, čiže za všetko, ktoré sú platené FO-živnostníkom aj neživnostníkom, ktoré sú platené v hotovosti na ktoré nie je pokladničný blok z registračky, ale len výdavkový pokladničný doklad na základe faktúry, zmluvy atď.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Nahlasujú sa všetky hotovostné platby, aj za služby, aj za tovary, na ktoré nie je doklad z ERP.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

to je 100 000 rozne alebo mesacne? v r. 2003 bol sucet platieb nad 10 000 v hotovosti za rok
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zacinam mat v tom chaos, my sme podavali bonzaky na vsetkych zivnostnikov aj tych ktorym sme fakturu zaplatili prevodom na ucet.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Prosím Vás zase su dve témy na jednu problematiku a to BONZAKY a OZNAMOVACIA POVINNOST. Nedá sa to dať do jednej?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tie, čo robili predo mnou účto..bonzáky ani nepoznali..a tento rok to zostalo na mne..takže KEĎ si to tu ujasníte..pošlite mi nejaké záväzné stanovisko!!..bude sranda
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Citujem zo zákona o správe daní:

z §32 ods. 5:

"Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej alebo inej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu, ktoré v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z tých platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje sa bezhotovostné platby vakonené prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržba prijaté v hotovosti na ERP s tlačiarňou."
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Záver:

Bonzáky posielame do 30. 1. 2005 a oznamuje všetky platby, aj za tovary aj za služby, ktoré sme uskutočnili len na základe VPD (ako úhradu za faktúry, na základe zmlúv...), nemáme k nim doklad z ERP. Ide o platby vykonané v hotovosti fyzickým osobám, ktoré v roku 2004 presiahli celkovo 100 000 Sk u jednotlivej FO.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jarkra
Záver:

Bonzáky posielame do 30. 1. 2005 a oznamuje všetky platby, aj za tovary aj za služby, ktoré sme uskutočnili len na základe VPD (ako úhradu za faktúry, na základe zmlúv...), nemáme k nim doklad z ERP. Ide o platby vykonané v hotovosti fyzickým osobám, ktoré v roku 2004 presiahli celkovo 100 000 Sk u jednotlivej FO.
Vystihla si to na 100%. Vo všetkom súhlasím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať