Zavrieť

Porady

"Bonzák"

ADA ADA

ADA je offline (nepripojený) ADA

Môže mi prosím niekto podrobnejšie vysvetliť spôsob hlásenia platieb FO nad 100.000,- Sk DU? O aké úhrady v hotovosti sa presne jedná. Sú to aj úhrady faktúr v hotovosti FO- živnostníkom alebo aké platby? Za vysvetlenie ďakujem.
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

hm, tak fajn, takze ked som vsetkym zivnostnikom platila prostrednictvom banky tak na DU nemusim nic nahlasovat....!?? konecny verdikt,dufam ze ok?prepacte mi ale potrebujem si to uistit.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nemusíš nahlasovať
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Platby prostredníctvom banky sa nenahlasujú.

DÚ si tieto platby totiž môže overiť sám priamo v bankách, ktoré sú povinné poskytovať tieto údaje na žiadosť DÚ.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Moje predchadzajuse koleg. nahlasovali aj platby prostred.banky,ked som pri nastupe do firmy nechapala ze na co preto som si to chcela overit.
velmi pekne dakujem.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Vidím, že máme založené zasa dve témy na jeden problém...
Dosť sa tu už popísalo, ale stále sú tu nejasnosti. Niektorí uvádzate, že nahlasovať sa musí aj bezhotovostná platba, niektorí že za tovar nie atď.

Prikladám znenie zákona o správe daní a popl., § 32 ods. 5:
Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej, alebo inej zárobkovej činnosti, alebo z prenájmu, ktoré v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, vyplatená suma vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu, deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do 30 dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.

Na záver perlička - roky rokúce, až do minulého roku, som odovzdávala "bonzáky" len na fyzické osoby nepodnikateľov, pretože raz keď som to odovzdávala na DÚ, povedali mi, že to mám takto robiť a vrátili mi to späť
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mne totizto aj moj auditor povedal ze mam robit bonzaky na kazdeho FO alebo zivnostnika komu sme zaplatili viac ako 10 000/neplatcovi DPH/ tak som teraz preto zostala zaskocena.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Keď nemám nad 100000, tak sa nemusia zasielať ? Nie že mi potom príde, že som nenahlásila.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

jess, ja som priložila celé znenie toho paragrafu, v ktorom je to napísané. Píše sa tam - nad 100 000 Sk a to platí. Zákon je zákon. Či Ty potrebuješ, aby sme Ťa presviedčali?!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jess
Keď nemám nad 100000, tak sa nemusia zasielať ? Nie že mi potom príde, že som nenahlásila.
Nemusíš, buď len rada ...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
jarkra
Záver:

Bonzáky posielame do 30. 1. 2005 a oznamuje všetky platby, aj za tovary aj za služby, ktoré sme uskutočnili len na základe VPD (ako úhradu za faktúry, na základe zmlúv...), nemáme k nim doklad z ERP. Ide o platby vykonané v hotovosti fyzickým osobám, ktoré v roku 2004 presiahli celkovo 100 000 Sk u jednotlivej FO.
a kedže 30.1.2005 je nedeľa, poslať do 31.1.2005 :-)
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte,

patrí pod oznamovacie povinnosti aj kúpa pozemku od FO (neživnostníka) v hotovosti nad 100 000 ,- SKK???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
mne totizto aj moj auditor povedal ze mam robit bonzaky na kazdeho FO alebo zivnostnika komu sme zaplatili viac ako 10 000/neplatcovi DPH/ tak som teraz preto zostala zaskocena.
Takého auditora, čo nemá prehľad v legislatíve by som nechcela vo firme. Veď tento limit už neplatí nejaký ten rok.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vera
Ahojte,

patrí pod oznamovacie povinnosti aj kúpa pozemku od FO (neživnostníka) v hotovosti nad 100 000 ,- SKK???
Ak ste mu platili v hotovosti tak áno.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Mňa dosť mýli veta, ktorú mám vo vzore oznámenia:

Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným FO s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.

Čo ak on ten predaj pozemku zdaňovať nemusí. Ide o to, že je to 80-ročný pán a keď mu ja pošlem nejaký papier s tým, že sme na Du posielali oznámenie, aby sa nezľakol :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vera
Mňa dosť mýli veta, ktorú mám vo vzore oznámenia:
Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným FO s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.

Čo ak on ten predaj pozemku zdaňovať nemusí. Ide o to, že je to 80-ročný pán a keď mu ja pošlem nejaký papier s tým, že sme na Du posielali oznámenie, aby sa nezľakol :-)
Tak pozri do zákona o dani z príjmu, či to podlieha dani, alebo nie,ak nie, tak neposielaj. Nemáš povinnosť ak to nepodlieha dani.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ďakujem, to som chcela vedieť :-)
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja viem ze je to stara tema ale mate niekto vzor tohto tlaciva oznamenia alebo najdem to niekde. Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vladimír Ozimý
ja viem ze je to stara tema ale mate niekto vzor tohto tlaciva oznamenia alebo najdem to niekde. Dakujem
Neviem, či je niekde pripojené, mne to lezie priamo zo softu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Oznámenie platieb fyzickým osobám

firma......................

Doporučene

Daňový úrad

V , dň

VEC: Oznámenie platieb fyzickým osobám za rok......




Meno a priezvisko Trvalý pobyt Suma Dátum Dôvod platby


,


Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným fyzickým osobám s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.




konateľ spoločnosti
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iba doplním k môjmu súhlasu s tlačivkom: mám tam ešte identifikačné údaje FO.



,
Naposledy upravil Tweety : 05.01.06 at 18:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať