Zavrieť

Porady

daňové priznanie a paušálne výdavky

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ahojte, mám pred sebou nové tlačivo na daňové priznanie typ B a chcela by som sa opýtať, živnostník si uplatňuje 40% paušálne výdavky, mám tieto výdavky spolu so zaplateným poistným vyplniť do riadku 2 a riadku 9 tabuľky č.1, alebo len do riadku č.9 ? Vo vysvetlivkách ma trochu zmiatla veta " výdavky sa uvádzajú pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na riadku 1-8 podľa §6 odst. 10 zákona úhrnom na riadku 9 .
Ďakujem za Vaše odpovede.
Naposledy upravil jued : 06.02.07 at 08:26
Usporiadat
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Nevie mi s tým niekto pomôcť, dnes musím urobiť jedno takéto daňové priznanie
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

riadok 9 úhrnom
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Do oboch riadkov, kde inde by sa to uviedlo!!!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ZuzanaP
Do oboch riadkov, kde inde by sa to uviedlo!!!
Hej? Prečítaj si text pod tabuľkou.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

o riadku 2 a 9 je toho tu už veľa popísaného,pozri staršie príspevky
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pardóóóóón, DÚ zobral DP kde boli na riadkoch 2 a 9 rovnaké údaje a nič nevytkol. Čiže aj výdavky percentom aj poistné.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

.... ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r 1 až 8 podľa par. 6 ods. 10 zákona ÚHRNOM na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov.
Nemám čo k tomu dodať.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ZuzanaP
Pardóóóóón, DÚ zobral DP kde boli na riadkoch 2 a 9 rovnaké údaje a nič nevytkol. Čiže aj výdavky percentom aj poistné.
No a čo ti mal vytknúť - myslíš že oni ti to budú prepočítavať? Nebudú.
Ale v podstate sa nič nedeje keď to uvedieš tam aj tam. Ale správne to má byť na riadku 9 úhrnom.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Pepa
No a čo ti mal vytknúť - myslíš že oni ti to budú prepočítavať? Nebudú.
Ale v podstate sa nič nedeje keď to uvedieš tam aj tam. Ale správne to má byť na riadku 9 úhrnom.
Tak toto som ani len netušila asi by som sa mala naučiť čítať, alebo vnímať čo čítam.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nie vytknúť, ale mám skúsenosť, že ak je v ňom niečo zle, hneď na to upozornia, aby si to dotyční opravil na mieste a aby ho nemuseli vyzývať na opravu. Len toľko!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ako kde ...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
No veď to ....... Nikto učený z neba nespadol!
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
FO uplatnujuca pausalné výdavky v DP ... základ dane O.... ale uplatňuje na dieta DB......má to tak správne zapisane:

- IV.oddiel sa uvadza dieta
- X.oddiel riadok 92............6480,-
- riadok 96
- XIV. oddiel....vyplnit žiadost


Takto má byť poradte dakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Úhrn zdaniteľných príjmov pri § 6 ZDP musí byť vo výške 6-násobku min.mzdy,na uplatnenie daň.bonusu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

a musíš mať ZD /ČZD z par. 6/ aspoň korunu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neviem, kde zmizol príspevok od Pepy ...
Výška zdaniteľného príjmu je jedna podmienka, druhá podmienka je vykázanie základu dane ...
Ak je základ dane 0, tak nárok na DB nie je.
Pri paušálnych výdavkoch dosiahnuť nulový základ dane - to museli byť riadne nízke príjmy .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

už sa našiel ...
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Johanka
Neviem, kde zmizol príspevok od Pepy ...
Výška zdaniteľného príjmu je jedna podmienka, druhá podmienka je vykázanie základu dane ...
Ak je základ dane 0, tak nárok na DB nie je.
Pri paušálnych výdavkoch dosiahnuť nulový základ dane - to museli byť riadne nízke príjmy .


Kde je to v zakone napisane že v takom pripade nepatrí daňový bonus??napíšete??? dík
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

§ 33
Daňový bonus



(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Johanka
§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
Keď daňovník vykázal viac ako 6-násobku min.mzdy teda čistk.základ dane je vyšší ako 42450,-Sk ale menší ako nezdan.položka v takom prípade má nárok na DB ?
Naposledy upravil kolett : 07.02.07 at 20:45
0 0
Načítať ďalšie