Zavrieť

Porady

daňové priznanie a paušálne výdavky

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ahojte, mám pred sebou nové tlačivo na daňové priznanie typ B a chcela by som sa opýtať, živnostník si uplatňuje 40% paušálne výdavky, mám tieto výdavky spolu so zaplateným poistným vyplniť do riadku 2 a riadku 9 tabuľky č.1, alebo len do riadku č.9 ? Vo vysvetlivkách ma trochu zmiatla veta " výdavky sa uvádzajú pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na riadku 1-8 podľa §6 odst. 10 zákona úhrnom na riadku 9 .
Ďakujem za Vaše odpovede.
Naposledy upravil jued : 06.02.07 at 08:26
Usporiadat
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka Pozri príspevok
Nie neuplatnuje si paušál.
1 prípad SZČO plus má na DU nahlásenú sprostredkovatelskú činnost, čiže táto osoba si normálne bude podávat DB a aj výkazy, len neviem či musí dat do príjmov a príjmy zo sprostredkovania, ked sú tieto príjmy len nejakých 18-19 tis
2. prípad - zamsestnanec, nemá pridelené IČO len od DU pridelené DIČ na túto sprostredkovatelsku činnost, vyplnila som jej DP "B", príjmy zo závislej činnosti sú mi jasne, ale tiež neviem, či musí dat do DP príjmy za sprostred. ked su okolo 11000, a ak ano, či si može z týchto 11000 uplatnit aj nejaké výdavky.
ĎAKUJEM
POMÓC please
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lydinka Pozri príspevok
Nie neuplatnuje si paušál.
1 prípad SZČO plus má na DU nahlásenú sprostredkovatelskú činnost, čiže táto osoba si normálne bude podávat DB a aj výkazy, len neviem či musí dat do príjmov a príjmy zo sprostredkovania, ked sú tieto príjmy len nejakých 18-19 tis áno musí
2. prípad - zamsestnanec, nemá pridelené IČO len od DU pridelené DIČ na túto sprostredkovatelsku činnost, vyplnila som jej DP "B", príjmy zo závislej činnosti sú mi jasne, ale tiež neviem, či musí dat do DP príjmy za sprostred. ked su okolo 11000, a ak ano, či si može z týchto 11000 uplatnit aj nejaké výdavky.áno musí, výdavky môže uplatniť
ĎAKUJEM
.......................
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pozri si aj toto Lidinka.
http://www.porada.sk/t44976-p2-dapri...e-ivnosou.html

http://www.porada.sk/t44500-provizia...tml#post398868
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Melnick Pozri príspevok
.......................

Ďakujem veľmi pekne, čiže ak je prijem zo srostredkovania 11OOO, tak do výdavkov k týmto príjmom dám výdavky 25%, čo je 2750,- a robím aj výkazy
o PaV a MaZ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lydinka Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, čiže ak je prijem zo srostredkovania 11OOO, tak do výdavkov k týmto príjmom dám výdavky 25%, čo je 2750,- a robím aj výkazy
o PaV a MaZ?
...40%... .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

evina Pozri príspevok
...40%... .
OKi, a tie výkazy nerobím kedže sú tam paušálne, velmi pekne vám dakujem
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Prosím pomoc pri vyplnení DP B:
- § 5 mám vyčíslený ZD
- § 6 príjmy a výdavky 40% + odvody na ZP, SP
Neviem ako mám vypísat DP v oddiely VI:
r.2 , splpec 1 - príjmy
r.2, splpec 2 - výdavky + odvody
r.9 a r. 10 to isté
Ale neviem, či po zaškrtnutí prvého okienka - uplatnení výdavkov percentom z príjmov uvádzam rovnakú sumu ako v splci 2.

Ďakujem za usmernenie /lebo už mi to nepáli/.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
r.2 máte dobre
r.9 a r.11 - ak neboli žiadne iné prijmy podľa §6, tak to isté ako r.2.
po zašktnutí okienka zapíšete iba sumu odvodov/40% výdavky tam už nejdú/
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Takže pri zaškrtnutom okienku zapíšem len sumu odvodov.
Ďakujem ste zlaté..
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

magdalenaa Pozri príspevok
Takže pri zaškrtnutom okienku zapíšem len sumu odvodov.
Ďakujem ste zlaté..
a plus prípadný nedoplatok z RZZP, ak nejaký bol a bol uhradený
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Anja111 Pozri príspevok
Tento problém by mali podľa mňa všetci remeselníci. Veď tie úroky na podnikateľskom účte sú svojim spôsobom z remeselnej živnosti.
Chcem sa opýtať, ak SZČO uplatňujúca si 40% výdavkov má osobný účet, na ktorý mu prichádzajú príjmy zo živnosti, berú sa kreditné úroky ako príjem zo živnosti?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

nikula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ak SZČO uplatňujúca si 40% výdavkov má osobný účet, na ktorý mu prichádzajú príjmy zo živnosti, berú sa kreditné úroky ako príjem zo živnosti?
Neviem prečo nemá podnikateľský účet...
Ak sú prijaté úroky úrokmi z príjmov zo živnosti, tak aj prijaté úroky sú príjmom zo živnosti... Treba ich zarátať do POZD a 40 % výdavkov si uplatniť z celkovej sumy...
2 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

A čo sa stane, ak sa tieto úroky zabudli dať do DP? Veď sa to jedná len o euro.
Naposledy upravil nikula : 10.02.11 at 09:16
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

nikula Pozri príspevok
A čo sa stane, ak sa tieto úroky zabudli dať do DP? Veď sa to jedná len o euro.
Je možnosť podať opravné DP...
1 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Takže musia tam tie úroky byť. Asi dva roky do zadu účtovníčka uvádzala príjem iba za faktúry, ale tie úroky z účtu tam neboli.
Chcem sa opýtať,
mám kreditné úroky 5,72 eur (tie mi navýšia príjem za faktúry), daň 1,03 eur (v ktorom riadku sa to uvedie v DP),
zo ZD mi vyšla daň 19% = 164,25 eur a nakoľko si uplatňujem daňový bonus na dieťa 240,12, vychádza mi rozdiel 75,87 eur na vrátenie. Ako úlohu mi bude zohrávať 1,03 eur daň z úrokov?
Naposledy upravil nikula : 10.02.11 at 16:01
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Pozriete sa mi na otázku položenú vyššie. Prosím. Ešte pre doplnenie, do ktorého riadka sa uvádza daň z preplatku RZZP?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nevie niekto poradiť???
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

dobrý večer, chcela by som sa opýtať, ako postupujete, ak daňovník viedol účtovníctvo a uplatnoval si riadne výdavky a chce prejst na pausal. Upravujeze ZD? Lebo som čítala tento článok http://hn.hnonline.sk/2-23353265-k10000_detail-42
ktorý je síce z r.2008 ale myslím, že to stále plati. Ja som sa s tým nestretla, aby sa to tak robilo (nehovorim, ze sa tak nema robit), velakrat dokonca ani nemam podklady z predch. zd. obdobia a len dostanem podklady na dany rok a nemam ani ako sa dostat k predchadzajucim dokladom, lebo klienti maju na to svoj nazor . Len som sa chcela opytat, ako to chodi u vas. vdaka
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

nikula Pozri príspevok
Takže musia tam tie úroky byť. Asi dva roky do zadu účtovníčka uvádzala príjem iba za faktúry, ale tie úroky z účtu tam neboli.
Chcem sa opýtať,
mám kreditné úroky 5,72 eur (tie mi navýšia príjem za faktúry), daň 1,03 eur (uvediem v r.99 v DP ),
zo ZD mi vyšla daň 19% = 164,25 eur a nakoľko si uplatňujem daňový bonus na dieťa 240,12, vychádza mi rozdiel 75,87 eur na vrátenie. Ako úlohu mi bude zohrávať 1,03 eur daň z úrokov?
Poraďte, prosím.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
nikula Pozri príspevok
Pozriete sa mi na otázku položenú vyššie. Prosím. Ešte pre doplnenie, do ktorého riadka sa uvádza daň z preplatku RZZP?
zrážková dan
0 0
Načítať ďalšie