Zavrieť

Porady

daňové priznanie a paušálne výdavky

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ahojte, mám pred sebou nové tlačivo na daňové priznanie typ B a chcela by som sa opýtať, živnostník si uplatňuje 40% paušálne výdavky, mám tieto výdavky spolu so zaplateným poistným vyplniť do riadku 2 a riadku 9 tabuľky č.1, alebo len do riadku č.9 ? Vo vysvetlivkách ma trochu zmiatla veta " výdavky sa uvádzajú pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na riadku 1-8 podľa §6 odst. 10 zákona úhrnom na riadku 9 .
Ďakujem za Vaše odpovede.
Naposledy upravil jued : 06.02.07 at 08:26
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nie daň, čiastkový základ dane z § 6. V DP riadok 42 alebo 59 .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nemôžem si odpustiť poznámku, ktorá nepatrí iba Tebe. Nič v zlom, všetci sme raz začínali, ale púšťať sa do zostavenia daňového priznania bez znalosti základných pojmov ( to nehovorím o aspoň minimálnom prehľade v zákonoch ...) , to chce veľkú odvahu. Len či túto odvahu ocení aj správca dane pri daňovej kontrole .
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

SZČO si uplatňuje výdavky percentom z príjmov a plus zaplatené poistné. Do zaplateného poistného je možné započítať aj nedoplatok z ročného zúčtovania ZP? Poradíte mi par. , kde sa o tom hovorí? Ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Neviete mi poradiť? Prosím
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zužu Pozri príspevok
Neviete mi poradiť? Prosím
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=5506

http://www.porada.sk/t42536-rzp-a-pa...z%FA%E8tovania

čiže áno...
Naposledy upravil evina : 11.02.07 at 11:00
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Veľmi pekne ďakujem
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Pepa Pozri príspevok
.... ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na r 1 až 8 podľa par. 6 ods. 10 zákona ÚHRNOM na r. 9 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov.
Nemám čo k tomu dodať.
Ja sama som sa nad vysvetlením pod čiarou pozastavila no nerozumela som vysvetleniu.
Je to správne zapísané:
riadok 2 príjmy = 100 000,-
riadok 2 výdavky 40% = 40 000,-
riadok 9 príjmy = 100 000,-
riadok 9 výdavky = 79 000,- (40% + poistné)
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ludula Pozri príspevok
Ja sama som sa nad vysvetlením pod čiarou pozastavila no nerozumela som vysvetleniu.
Je to správne zapísané:
riadok 2 príjmy = 100 000,-
riadok 2 výdavky 40% = 40 000,-
riadok 9 príjmy = 100 000,-
riadok 9 výdavky = 79 000,- (40% + poistné)
Ja tvrdím že do riadku 2 výdavky nič a do riadku 9 ÚHRNOM 40% + poistné. Ak by si DP vyplňala cez stránku DR a zadala by si tam hodnoty tak, ako si to uviedla, tak ťa to jednoducho "nepustí".
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pepa Pozri príspevok
Ja tvrdím že do riadku 2 výdavky nič a do riadku 9 ÚHRNOM 40% + poistné. Ak by si DP vyplňala cez stránku DR a zadala by si tam hodnoty tak, ako si to uviedla, tak ťa to jednoducho "nepustí".
Toto je na stránke drsr ešte dnes
Daň z príjmu - právnické osoby - v súčasnosti zatiaľ nie je možné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za rok 2006. Vzhľadom na technickú a časovú náročnosť predpokladáme jeho zapracovanie v priebehu mesiaca február 2007. O zapracovaní daňových priznaní budeme používateľov informovať prostredníctvom Portálu daňovej správy.

Daň z príjmu - fyzické osoby - v súčasnosti zatiaľ nie je možné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typ A alebo typ B za rok 2006. Vzhľadom na technickú a časovú náročnosť predpokladáme jeho zapracovanie v priebehu mesiaca február 2007. O zapracovaní daňových priznaní budeme používateľov informovať prostredníctvom Portálu daňovej správy.

Okrem toho ma zaujíma, ak by som to vypísala, tak ako tvrdí Erika, že do riadku 2 výdavky nič, ako potom vypíšem výpis z DP, kde sa v riadku 02 píše: výdavky(tab. č. 1 r.2 stĺ. 2 daň. priznania B). Toto je Kocúrkovo, ktoré sa vlečie z roka na rok...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No - je pravda že sa DP na stránke DR za rok 2006 nedajú vyplniť - ale dali sa vyplniť minulý rok, text pod tabuľkou bol aj minulý rok a minulý rok to bolo tak, ako som napísala - "nepustilo to".
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Dobrý deň. Som začiatočník a v daň. priznaní za rok 2006 si chcem uplatniť paušálne výdavky 60%. Faktúry boli vyplácané v hotovosti, ale poistné som platil mesačne z účtu a naskočili mi tam kreditné úroky. Hoci sú to smiešne čiastky, je to príjem. Môže to byť problém vzhľadom na paušál?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Vanesa34 Pozri príspevok
Dobrý deň. Som začiatočník a v daň. priznaní za rok 2006 si chcem uplatniť paušálne výdavky 60%. Faktúry boli vyplácané v hotovosti, ale poistné som platil mesačne z účtu a naskočili mi tam kreditné úroky. Hoci sú to smiešne čiastky, je to príjem. Môže to byť problém vzhľadom na paušál?
Kreditné úroky z podnikateľského účtu pripočítaš k príjmom z podnikania. Paušálne výdavky si uplatníš z tohoto príjmu. Ak spĺňaš podmienky remeselnej živnosti, tak 60%. A odpočítaš si aj zaplatené odvody.
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Naozaj to nevadí a mám to zrátať spolu aj napriek tomu, že to nie je príjem LEN z remeselnej živnosti? (podmienka na paušál 60%)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vanesa34 Pozri príspevok
Naozaj to nevadí a mám to zrátať spolu aj napriek tomu, že to nie je príjem LEN z remeselnej živnosti? (podmienka na paušál 60%)

Nie nevadí.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Vanesa34 Pozri príspevok
Naozaj to nevadí a mám to zrátať spolu aj napriek tomu, že to nie je príjem LEN z remeselnej živnosti? (podmienka na paušál 60%)
Tento problém by mali podľa mňa všetci remeselníci. Veď tie úroky na podnikateľskom účte sú svojim spôsobom z remeselnej živnosti. Preto sú zaradené do § 6.
Naposledy upravil Anja111 : 20.02.07 at 17:22
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Ďakujem za poradu
0 0
Katarína Bombiczová Katarína Bombiczová
abel Pozri príspevok
Toto je na stránke drsr ešte dnes
Daň z príjmu - právnické osoby - v súčasnosti zatiaľ nie je možné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za rok 2006. Vzhľadom na technickú a časovú náročnosť predpokladáme jeho zapracovanie v priebehu mesiaca február 2007. O zapracovaní daňových priznaní budeme používateľov informovať prostredníctvom Portálu daňovej správy.

Daň z príjmu - fyzické osoby - v súčasnosti zatiaľ nie je možné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typ A alebo typ B za rok 2006. Vzhľadom na technickú a časovú náročnosť predpokladáme jeho zapracovanie v priebehu mesiaca február 2007. O zapracovaní daňových priznaní budeme používateľov informovať prostredníctvom Portálu daňovej správy.

Okrem toho ma zaujíma, ak by som to vypísala, tak ako tvrdí Erika, že do riadku 2 výdavky nič, ako potom vypíšem výpis z DP, kde sa v riadku 02 píše: výdavky(tab. č. 1 r.2 stĺ. 2 daň. priznania B). Toto je Kocúrkovo, ktoré sa vlečie z roka na rok...
abel, už vyplňovanie daňového priznania ide cez www.kros.sk, ja to robím tam pravidelne
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Katarína Bombiczová Pozri príspevok
abel, už vyplňovanie daňového priznania ide cez www.kros.sk, ja to robím tam pravidelne
Katka, ja ich tiež využívam, ale v Krose keď to vyplním tak ako písala Erika (pepa), tam mi síce umožní vypísať v riadku 9 inú sumu ako v riadku 2, ale vo Výpise z DP mi do riadku 2 prenesie číslo z riadku 2 DP. A to už je pekný rozdiel pre určenie vymeriavacieho základu pre platenie odvodov.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

abel Pozri príspevok
Katka, ja ich tiež využívam, ale v Krose keď to vyplním tak ako písala Erika (pepa), tam mi síce umožní vypísať v riadku 9 inú sumu ako v riadku 2, ale vo Výpise z DP mi do riadku 2 prenesie číslo z riadku 2 DP. A to už je pekný rozdiel pre určenie vymeriavacieho základu pre platenie odvodov.
Elenka - prenesie ti nulu to je fakt. Ale v riadku 10 výpisu máš ČZD správny. A to zaujíma SP - ČZD a počet mesiacov vykonávania SZČO.
Nie je problém dopísať výšku výdavkov - ale JA to tam nedopíšem ani za svet. Čo si vyrobili to majú. A ešte chcú po mne aby som im tam dopísala že si uplatňujem výdavky percentom z príjmov - no ani ma nenapadne. Je tam .... účtoval som v sústave JU alebo PU. Nemám tam na to chlievik
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

A ked je klient celý rok 2006 SZČO a zároven aj sprostredkovatel poistenia, tak budú osobitne príjmy zo živnosti, výdavky zo živnosti, plus príjmy podla pragf. 6 napr. 50000 a z tých 50000 môžem uplatniť 25% výdavky?
0 0
Načítať ďalšie