Zavrieť

Porady

daňové priznanie a paušálne výdavky

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ahojte, mám pred sebou nové tlačivo na daňové priznanie typ B a chcela by som sa opýtať, živnostník si uplatňuje 40% paušálne výdavky, mám tieto výdavky spolu so zaplateným poistným vyplniť do riadku 2 a riadku 9 tabuľky č.1, alebo len do riadku č.9 ? Vo vysvetlivkách ma trochu zmiatla veta " výdavky sa uvádzajú pri jednotlivých druhoch príjmov uvedených na riadku 1-8 podľa §6 odst. 10 zákona úhrnom na riadku 9 .
Ďakujem za Vaše odpovede.
Naposledy upravil jued : 06.02.07 at 08:26
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

lydinka Pozri príspevok
A ked je klient celý rok 2006 SZČO a zároven aj sprostredkovatel poistenia, tak budú osobitne príjmy zo živnosti, výdavky zo živnosti, plus príjmy podla pragf. 6 napr. 50000 a z tých 50000 môžem uplatniť 25% výdavky?
Nie celkom rozumiem otázke - ale všetko je to pod paragrafom 6 a percentuálne výdaje sú vo výške 40 nie 25.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pepa Pozri príspevok
Nemám tam na to chlievik
0 0
ehe ehe

ehe je offline (nepripojený) ehe

pomožte mi prosím,
star.dochodca v r. 2006 uzatváral zmluvy DDS do konca apríla (4 mes) potom ukončil činnosť
príjem 87.010 - 4O% = ZD
1. dochodok 80.742 - 90 816 = rozdiel si može odpočitat zo ZD
alebo
2. dochodok za 4 mes. - 4x7568 = a tento rozdiel odpočitat zo ZD

dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

1. možnosť je správna.
0 0
ehe ehe

ehe je offline (nepripojený) ehe

ďakujem abel
0 0
ehe ehe

ehe je offline (nepripojený) ehe

ďakujem abel
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

lydinka Pozri príspevok
A ked je klient celý rok 2006 SZČO a zároven aj sprostredkovatel poistenia, tak budú osobitne príjmy zo živnosti, výdavky zo živnosti, plus príjmy podla pragf. 6 napr. 50000 a z tých 50000 môžem uplatniť 25% výdavky?
V prípade, ak daňovník fyzická osoba dosiahol v zdaňovacom období roku 2006 príjmy zo živnosti, tieto sa zaradia medzi príjmy podľa § 6 ods.1 písm.b/ zákona č.595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov/ďalej len ?zákon o dani z príjmov?/, pričom príjmy z činnosti sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou, sa zaraďujú medzi príjmy podľa § 6 ods.2 písm.d/ zákona o dani z príjmov. Z uvedeného vyplýva, že nakoľko ide o vykonávanie činnosti na základe rôznych právnych predpisov, aj príjmy z vykonávania týchto činností je potrebné rozčleniť podľa druhu vykonávanej činnosti.

Ak daňovník SZČO uplatňuje podľa § 19 zákona o dani z príjmov skutočné preukázateľné daňové výdavky, v podávanom daňovom priznaní typ B sa môžu uviesť úhrnom na r. 9 v tabuľke č.1 v VI. Oddieli, a to ak sa tieto výdavky vzťahujú len k príjmom dosiahnutým podľa § 6 ods.1 a 2 zákona o dani z príjmov.

Dala som dopyt na stránke drsr a prišla mi táto odpoveď.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Našla by si to aj v tlačive DP, len je to takým minipísmom .
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Dala som dopyt hlavne ako deliť výdaje pri uvedených činnostiach, vedie sa jeden peňažný denník, ale na to mi neodpovedali.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Pepa Pozri príspevok
Nie celkom rozumiem otázke - ale všetko je to pod paragrafom 6 a percentuálne výdaje sú vo výške 40 nie 25.
Myslela som to tak, že má príjmy zo živnosti, tie normálne zdanuje, ale príjmy zo sprostredkovania poistiek nie sú živnostou, a teda idú do príjmov podla §6, ale tu na porade som čítala, že čisto len z týchto príjmov/ nie z príjmov z podnikania/ si uplatní 25% výdavky, neviem či som to správne pochopila. Teda napr.
príjmy zo živnosti 200000 výdavky 100000
príjmy zo sprostred. činnosti 100000 výdavky 25% - 25000
Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydinka Pozri príspevok
Myslela som to tak, že má príjmy zo živnosti, tie normálne zdanuje, ale príjmy zo sprostredkovania poistiek nie sú živnostou, a teda idú do príjmov podla §6, ale tu na porade som čítala, že čisto len z týchto príjmov/ nie z príjmov z podnikania/ si uplatní 25% výdavky, neviem či som to správne pochopila. Teda napr.
príjmy zo živnosti 200000 výdavky 100000
príjmy zo sprostred. činnosti 100000 výdavky 25% - 25000
Ďakujem
Aj z príjmov zo sprostredkovania poistiek ako píšeš si uplatní 40% výdavky.
25% výdavky už nie sú.
0 0
kaktas kaktas

kaktas je offline (nepripojený) kaktas

ahoj ja by som chcela vedieť či tie odvody treba v DP nejako zdokladovať a ak ano ako. dakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

kaktas Pozri príspevok
ahoj ja by som chcela vedieť či tie odvody treba v DP nejako zdokladovať a ak ano ako. dakujem
V DP nie - pre prípad kontroly treba mať buď potvrdenia o zaplatení, alebo výpisy z účtov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kaktas Pozri príspevok
ahoj ja by som chcela vedieť či tie odvody treba v DP nejako zdokladovať a ak ano ako. dakujem

V daňovom priznaní nie , ale preukázanie zaplatenia odvodov do fondov preukážeš pri prípadnej kontrole DU dokladom o zaplatení .Čiže pri uplatnení paušálnych výdavkov odpočítaš skutočne zaplatené dovody do fondov .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

katkaj Pozri príspevok
25% výdavky už nie sú.
Len doplním Katku, už nie sú v § 6.

Ale sú v § 8 a to pre:
pri príjmoch z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva môže uplatniť výdavky vo výške 25 % z týchto príjmov.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zužu Pozri príspevok
V prípade, ak daňovník fyzická osoba dosiahol v zdaňovacom období roku 2006 príjmy zo živnosti, tieto sa zaradia medzi príjmy podľa § 6 ods.1 písm.b/ zákona č.595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov/ďalej len ?zákon o dani z príjmov?/, pričom príjmy z činnosti sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou, sa zaraďujú medzi príjmy podľa § 6 ods.2 písm.d/ zákona o dani z príjmov. Z uvedeného vyplýva, že nakoľko ide o vykonávanie činnosti na základe rôznych právnych predpisov, aj príjmy z vykonávania týchto činností je potrebné rozčleniť podľa druhu vykonávanej činnosti.

Ak daňovník SZČO uplatňuje podľa § 19 zákona o dani z príjmov skutočné preukázateľné daňové výdavky, v podávanom daňovom priznaní typ B sa môžu uviesť úhrnom na r. 9 v tabuľke č.1 v VI. Oddieli, a to ak sa tieto výdavky vzťahujú len k príjmom dosiahnutým podľa § 6 ods.1 a 2 zákona o dani z príjmov.

Dala som dopyt na stránke drsr a prišla mi táto odpoveď.
Ciže ak su napriklad prijmy zo živnosti 70 000 a prijmy zo sprostredkovania len 18 OOO, musi priznat aj tieto prijmy zo sprostredkovania?
a ako je to potom zo zamestnancom ktorý má príjmy zo záv. činnosti a zároven príjmy 11 500 zo sprostredkovania, na to sprostredkovanie nemá pridelení IČO iba DIČ.
ĎAKUJEM za pomoc, som z tohto celá domotaná
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka Pozri príspevok
Ciže ak su napriklad prijmy zo živnosti 70 000 a prijmy zo sprostredkovania len 18 OOO, musi priznat aj tieto prijmy zo sprostredkovania?
a ako je to potom zo zamestnancom ktorý má príjmy zo záv. činnosti a zároven príjmy 11 500 zo sprostredkovania, na to sprostredkovanie nemá pridelení IČO iba DIČ.
ĎAKUJEM za pomoc, som z tohto celá domotaná
A musí sa k DP robit aj výkaz o P a V a výkaz o M a Z?
Prosím , poradte
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Nie , nemusí ak si daňovník uplatňuje paušálne výdavky.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

lydinka Pozri príspevok
Ciže ak su napriklad prijmy zo živnosti 70 000 a prijmy zo sprostredkovania len 18 OOO, musi priznat aj tieto prijmy zo sprostredkovania?
a ako je to potom zo zamestnancom ktorý má príjmy zo záv. činnosti a zároven príjmy 11 500 zo sprostredkovania, na to sprostredkovanie nemá pridelení IČO iba DIČ.
ĎAKUJEM za pomoc, som z tohto celá domotaná
Živnost §6, 1, b
Sprostredkovanie §6, 2, d) príjmy z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

liduska Pozri príspevok
Nie , nemusí ak si daňovník uplatňuje paušálne výdavky.
Nie neuplatnuje si paušál.
1 prípad SZČO plus má na DU nahlásenú sprostredkovatelskú činnost, čiže táto osoba si normálne bude podávat DB a aj výkazy, len neviem či musí dat do príjmov a príjmy zo sprostredkovania, ked sú tieto príjmy len nejakých 18-19 tis
2. prípad - zamsestnanec, nemá pridelené IČO len od DU pridelené DIČ na túto sprostredkovatelsku činnost, vyplnila som jej DP "B", príjmy zo závislej činnosti sú mi jasne, ale tiež neviem, či musí dat do DP príjmy za sprostred. ked su okolo 11000, a ak ano, či si može z týchto 11000 uplatnit aj nejaké výdavky.
ĎAKUJEM
0 0
Načítať ďalšie