Zavrieť

Porady

Odloženie termínu podania DP

Ahojte,
mali ste už prípad, že ste na DU žiadali o posunutie termínu na podanie DP? Ohlásil sa mi klient, ktorý chce skontrolovať učto po starej pani účtovníčke a podať DP. Nemusím hovoriť že je to hrozná robota, najradšej by som si to všetko nanovo zaúčtovala ale máme tri týždne a to je hrozne málo. Žiadali ste už o odloženie termínu, ako postupovať a hlavne čo na to DU?
Dakujem
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Práve minulý týždeň sme žiadali pre jednu firmu odklad na podanie DP. Dnes prišlo vyrzumenie, že DÚ súhlasí a termín posúva na 2.7.2007. Žiadosť bola odôvodnená úmrtím účtovníčky - nenašli sa všetky doklady.
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

Ja som bola na školení DU v TN, a tam hovorili, že žiadosť je potrebné podať najneskôr do 15 dní pred termínom na podanie daňového priznania, t.j. tento rok by to malo byť podľa mojich výpočtov do 17.3. Ešte si ten termín presne pozriem, lebo mám tie materiály v robote. Pekný večer
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Termín na podanie žiadosti o odklad je 15 dní pred termínom na podanie DP.
0 0
Janca1 Janca1

Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

Dakujem, takže asi by to nemal byť problém, Dôvod by sme uviedli zmena učtovníčky. Dúfam, že je to dobrý dôvod
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
my sme tiež žiadali práve tento rok o odklad podania... dali sme si termín odkladu 30.4. z dôvodu toho, že externá účtovníčka bola dlhodobo na PN-ke a šéf je dva mesiace v zahraničí..a bez problémov nám vyhoveli
0 0
Janca1 Janca1

Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

dakujem ešte raz veľmi pekne, zajtra idem požiadať o odklad
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na www.drsr.sk bolo uvedené, že posledný deň na podanie žiadosti o predĺženie lehoty na podanie DP je 19.3.2007.
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
mam podobny problem, odklad je 15 dni pred ale neviete nahodou, ci sa tym posuva aj splatnost dane? budu tam vyrubene penale od 31.3.2007 do dna zaplatenia? pretoze este neviem kolko treba zaplatit. dakujem za kazdu radu
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

samozrejme že sa posúva aj splatnosť daňovej povinnosti
0 0
zelik zelik

zelik je offline (nepripojený) zelik

Termín podania danového priznania k dani z príjmov je tento rok 02.04.2007. Stačí pečiatka na pošte, že som v tento deň odoslala danové priznanie na danový úrad.
Platí to aj pre zahraničie? Konkrétne, jedno daňové priznanie som odoslala do zahraničia, aby ho daňovník podpísal a on ho odošle na danový úrad. Postačí, ak ho tam odošle 02.04.2007? Obávam sa,že to nestihne, nakolko doručenie z/do zahrničia je 7 pracovných dní.
0 0
m.marcela m.marcela

m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

stačí pečiatka na pošte s dátumom odoslania 2.4.2007, pošli to doručenkou
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Vie mi niekto poradiť, ako je to tento rok s požiadaním o odklad DP?
1. Počula som, že stačí oznámenie bez uvedenie dôvodu na daň.úrad do 15.3.2011.
2. A čo potom s ročným zúčtovaním do zdrav.poisťovni?
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

1. Danovnik nemusi o odklad podania DP ziadat, staci to na prislusnom danovom urade oznamit, a to najneskor do terminu na podanie DP (t.j. 31.3.). V prilohe je aj oznamenie zo stranky danoveho riaditelstva, kde su aj prislusne § a vzorove oznamenie. Pozor potom pri preddavkoch na DzP...
2. Lehota na predlozenie RZZP pre poistenca, ktory ma predlzenu lehotu na podanie DP je termin na podanie DP (napr. predlzim si lehotu na danovom urade do juna - RZZP tiez podavam do juna). Je dobre zdravotnu poistovnu informovat o predlzenej lehote na podanie DP (napr. prefotena kopia s prezencnou peciatkou z DU - kedze to DU oznamujeme, nemusia nam davat ziadnu odpoved). Povinnost vyrovnat pripadny nedoplatok je do 3 mesiacov od terminu, v ktorom je povinny podat danove priznanie...
1 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
denabal Pozri príspevok
1. Danovnik nemusi o odklad podania DP ziadat, staci to na prislusnom danovom urade oznamit, a to najneskor do terminu na podanie DP (t.j. 31.3.). V prilohe je aj oznamenie zo stranky danoveho riaditelstva, kde su aj prislusne § a vzorove oznamenie. Pozor potom pri preddavkoch na DzP...
2. Lehota na predlozenie RZZP pre poistenca, ktory ma predlzenu lehotu na podanie DP je termin na podanie DP (napr. predlzim si lehotu na danovom urade do juna - RZZP tiez podavam do juna). Je dobre zdravotnu poistovnu informovat o predlzenej lehote na podanie DP (napr. prefotena kopia s prezencnou peciatkou z DU - kedze to DU oznamujeme, nemusia nam davat ziadnu odpoved). Povinnost vyrovnat pripadny nedoplatok je do 3 mesiacov od terminu, v ktorom je povinny podat danove priznanie...
VRELÁ VĎAKA!!!
0 0
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

len doplním: DÚ skutočne netreba žiadať, ale podľa novely zákona o DP od 1.1.2010 stačí poslať oznámenie 15 dní pred lehotou na podanie DP, kde treba uviesť novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej sa daňové priznanie podáva. Do tohoto termínu treba platiť preddavky (z min. DP) a daň je splatná podľa novej lehoty na podanie DP, Potom treba ešte do 30 dní od novej lehoty "vyrovnať" preddavky na DP. Ak by bol výsledok hospodárenia strata a do tejto lehoty boli platené preddavky (min. DP), preplatok na DP bude vrátený do 40 dní od tejto lehoty. t.j. ak sa v oznámení uviedol termín na predĺženie DP do 30.5. a daňové priznanie bolo podané už napr. 11.5., preplatok bude vrátený o 40 dní od termínu v oznámení - 30.5.! Podľa §49 ods. 3 písm. a) sa len oznamuje predĺženie lehoty (ak ide o predĺženie najviac o tri mesiace), podľa písm. b), kedy sa predlžuje lehota o 6 mesiacov , musí daňovník uviesť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zahraničia. Výnimkou sú daňovníci, ktorí sú v konkurze alebo v likvidácií, tí musia požiadať DÚ o predĺženie lehoty, nestačí oznámiť. Predĺženie lehoty na podanie DP sa stáva už bežnou praxou a nie je dôvod mať obavy zo strany DÚ.
Naposledy upravil anelly : 23.02.11 at 06:05
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

anelly Pozri príspevok
len doplním: DÚ skutočne netreba žiadať, ale podľa novely zákona o DP od 1.1.2010 stačí poslať oznámenie 15 dní pred lehotou na podanie DP, kde treba uviesť novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej sa daňové priznanie podáva. Do tohoto termínu treba platiť preddavky (z min. DP) a daň je splatná podľa novej lehoty na podanie DP, Potom treba ešte do 30 dní od novej lehoty "vyrovnať" preddavky na DP. Ak by bol výsledok hospodárenia strata a do tejto lehoty boli platené preddavky (min. DP), preplatok na DP bude vrátený do 40 dní od tejto lehoty. t.j. ak sa v oznámení uviedol termín na predĺženie DP do 30.5. a daňové priznanie bolo podané už napr. 11.5., preplatok bude vrátený o 40 dní od termínu v oznámení - 30.5.! Podľa §49 ods. 3 písm. a) sa len oznamuje predĺženie lehoty (ak ide o predĺženie najviac o tri mesiace), podľa písm. b), kedy sa predlžuje lehota o 6 mesiacov , musí daňovník uviesť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zahraničia. Výnimkou sú daňovníci, ktorí sú v konkurze alebo v likvidácií, tí musia požiadať DÚ o predĺženie lehoty, nestačí oznámiť. Predĺženie lehoty na podanie DP sa stáva už bežnou praxou a nie je dôvod mať obavy zo strany DÚ.
Anelly, vo vyznačenom nemozem s Tebou suhlasit, nakolko ked sa pozries do §49 ods 2 a 3 zakona o DzP (vid nizsie) dozvies sa, ze oznamenie sa podava do lehoty na podanie DP - t.j. do konca mesiaca a ziadnych 15 dni do lehoty. Tych 15 dni plati pri podani ziadosti pri danovnikoch v konkurze a likvidacii.



§ 49 Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu, 146a)
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.
0 0
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

OK, denabal, máš pravdu, zákon treba citovať
0 0
pwr pwr

pwr je offline (nepripojený) pwr

Dobrý deň,

Rád by som si predĺžil termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby (a tým pádom aj termín zaplatenia) na základe Oznámenia o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania do 30.6. 2011. Trochu ma ale „mätie“ veta „ … s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii … „.
Totižto som pozastavil živnosť od 1.7. 2010. Konkurz to určite nie je a predpokladám že ani likvidácia. Len by som sa potreboval uistiť, že je to pravda, a že mi bude stačiť len to oznámenie.

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc,
J.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pwr Pozri príspevok
Dobrý deň,

Rád by som si predĺžil termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby (a tým pádom aj termín zaplatenia) na základe Oznámenia o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania do 30.6. 2011. Trochu ma ale „mätie“ veta „ … s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii … „.
Totižto som pozastavil živnosť od 1.7. 2010. Konkurz to určite nie je a predpokladám že ani likvidácia. Len by som sa potreboval uistiť, že je to pravda, a že mi bude stačiť len to oznámenie.

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc,
J.
Konkurz a likvidácia s pozastavením živnosti nemá nič spoločné.
Prikladám Vám link , v ktorom je aj vzor oznámenia FO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dklad_2010.pdf
1 0
pwr pwr

pwr je offline (nepripojený) pwr

Zita5 Pozri príspevok
Konkurz a likvidácia s pozastavením živnosti nemá nič spoločné.
Prikladám Vám link , v ktorom je aj vzor oznámenia FO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dklad_2010.pdf
Predpokladal som, že je to tak a že mi naozaj bude stačiť to oznámenie. Len som potreboval mať istotu. Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.

J.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať