Zavrieť

Porady

Odloženie termínu podania DP

Ahojte,
mali ste už prípad, že ste na DU žiadali o posunutie termínu na podanie DP? Ohlásil sa mi klient, ktorý chce skontrolovať učto po starej pani účtovníčke a podať DP. Nemusím hovoriť že je to hrozná robota, najradšej by som si to všetko nanovo zaúčtovala ale máme tri týždne a to je hrozne málo. Žiadali ste už o odloženie termínu, ako postupovať a hlavne čo na to DU?
Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rozimova Pozri príspevok
Takže dnešným dňom už nie je možné požiadať o odloženie termínu DP? V médiách som počula, že stačí posledný deň - teda dnes a dokonca nie je potrené žiadať iba oznámiť to DÚ.
Dnešný deň je posledným možným na podanie oznámenia, nie žiadosti.
1 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

rozimova Pozri príspevok
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?
áno, napr. podľa vzoru drsr z r.2011
3 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

rozimova Pozri príspevok
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?
Nie k 30.5. ale k 31.5.2012.

Podľa zákona to musí byť koniec mesiaca :

§ 49
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
2 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

rozimova Pozri príspevok
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?
A oznámiť aj príslušnej zdrav.poisťovni.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Dobrý deň,
mal prosím niekto skúsenosť aj s takouto situáciou: sro podala na DÚ oznámenie o odklade podania daňového priznania do 30.04.2012. Vo firme nastali nejaké zmeny a DP nestihnú podať ani v tomto termíne . Je možné ešte požiadať DÚ o ďalší odklad? Ak áno, akým spôsobom?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katkarbk Pozri príspevok
Dobrý deň,
mal prosím niekto skúsenosť aj s takouto situáciou: sro podala na DÚ oznámenie o odklade podania daňového priznania do 30.04.2012. Vo firme nastali nejaké zmeny a DP nestihnú podať ani v tomto termíne . Je možné ešte požiadať DÚ o ďalší odklad? Ak áno, akým spôsobom?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede!
Nie je možné podať ďalšie oznámenie o predlžení lehoty na podanie DP. Ak sa chcete vyhnúť pokute, podajte DP z podkladov ktoré máte k dispozícii a po komplexnom spracovaní účtovníctva dodatočné DP.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

veronikasad, ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem opýtať, nebude dodatočné DP tak trochu "podnetom" na nejakú daňovú kontrolu? Nikdy som sa s takouto situáciou nestretla, ani som zatiaľ za nikoho dodatočné DP nepodávala...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ahojte, mám otázku: FO SZČO ešte v marci oznámila DÚ odloženie DP s dátumom do 30.9.2012. V oznámení sa uviedlo, že súčasťou príjmov sú aj príjmy zo zahraničia a toto je moja dilema. Ako sa tieto príjmy chápu? SZČO má slovenskú živnosť, no fakturoval do zahraničia. Nemá náhodou nárok o odklad len do 30.6.2012? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne tak. Podať DP treba do 30.6.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Vrelá vďaka...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

a nie do 2.7. ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivana Š Pozri príspevok
a nie do 2.7. ?
ÁNo, kedže 30.6. je sobota, termín sa posúva na 2.7.
1 0
proracing proracing

proracing je offline (nepripojený) proracing

Prosim Vas o info, ci mam platit preddavok na DZP a v akej vyske, kedze este neviem vysledok DP 2011? Volal som aj na DU a tam mi jedna kocka hovorila, ze nemusim platit a druha jej hovorila, ze mam platit k 30.6. preddavok z poslednej znamej danovej povinnosti... Ako je to na 100%? Dik za odpoved vopred!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

proracing Pozri príspevok
Prosim Vas o info, ci mam platit preddavok na DZP a v akej vyske, kedze este neviem vysledok DP 2011? Volal som aj na DU a tam mi jedna kocka hovorila, ze nemusim platit a druha jej hovorila, ze mam platit k 30.6. preddavok z poslednej znamej danovej povinnosti... Ako je to na 100%? Dik za odpoved vopred!
Kedy ho budeš vedieť ? Nie je aj preddavok splatný do 2.7. ?
0 0
proracing proracing

proracing je offline (nepripojený) proracing

Id o to, ze aj 31.3. sa este plati predavok vo vyske stareho roku hoci uz clovek vie vysku dane z noveho priznania. Aspon som v tom. :-) Btw z danoveho uradu mi telefonicky povedali, ze nemam platit ziaden preddavok, no nezda sa mi to...
0 0
proracing proracing

proracing je offline (nepripojený) proracing

Asi nevie nikto, kedze nevedia presne jednoznacnu odpoved ani na DU... ?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

proracing Pozri príspevok
Asi nevie nikto, kedze nevedia presne jednoznacnu odpoved ani na DU... ?
Stačí pozrieť zákon :

pre FO = § 34/1
pre PO = § 42/7

Zhrnutie : Ak Ti vyšla povinnosť platiť preddavky z DP za rok 2010, tak tieto platíš až do podania DP za rok 2011. Tým, že si si oznámením predĺžil lehotu na podanie DP predĺžil si si aj preddavkové obdobie.
1 0
proracing proracing

proracing je offline (nepripojený) proracing

Dakujem za usmernenie, Aj som si pozrel ten zakon a je to treba poriadne lustit. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať