Zavrieť

Porady

Odloženie termínu podania DP

Ahojte,
mali ste už prípad, že ste na DU žiadali o posunutie termínu na podanie DP? Ohlásil sa mi klient, ktorý chce skontrolovať učto po starej pani účtovníčke a podať DP. Nemusím hovoriť že je to hrozná robota, najradšej by som si to všetko nanovo zaúčtovala ale máme tri týždne a to je hrozne málo. Žiadali ste už o odloženie termínu, ako postupovať a hlavne čo na to DU?
Dakujem
Usporiadat
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Mám otázku, ak SZČO oznámil odklad podania DP, ako je to s podaním ročného hlásenia z príjmov zo ZČ za zamestnancov. To musí byť podané do 31.3.2011? Alebo sa odovzdáva spolu s DP.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maja111 Pozri príspevok
Mám otázku, ak SZČO oznámil odklad podania DP, ako je to s podaním ročného hlásenia z príjmov zo ZČ za zamestnancov. To musí byť podané do 31.3.2011? Alebo sa odovzdáva spolu s DP.
Ďakujem
§49 Zákon o dani z príjmu
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.
0 0
Majkaheged Majkaheged

Majkaheged je offline (nepripojený) Majkaheged

A stačí oznámenie poslať dnes (31.3.) poštou? alebo to treba odniesť na podateľnu osobne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majkaheged Pozri príspevok
A stačí oznámenie poslať dnes (31.3.) poštou? alebo to treba odniesť na podateľnu osobne?
Dnes je posledný termín, takže ak budeš mať na poštovej pečiatke takýto dátum, bude to v súlade so zákonom.
0 0
Majkaheged Majkaheged

Majkaheged je offline (nepripojený) Majkaheged

Ďakujem Tweety, lebo teraz sa s tým chystám na DÚ a obávam sa, že tam bude dlhokánsky rad a nedočkám sa tam.
Nejde síce o mňa ale o jedného neporiadneho známeho, čo u nás pracoval vo firme a poprosil ma o DP a len včera sa ozval, či by sa to nedalo nejako vybaviť. Ani nemal čas na to, že by mi to podpísal neviem kde lieta. Zavčasu sa zobudil
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Odloženie termínu na podanie DP platí aj na zdaňovacie obdobie 2011? Je potrebne podať oznámenie do 31.3.2012?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
§ 49 odst. 3

3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.
Prikladám vzor :
Priložené súbory
2 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den,

prosim mohli by ste mi poradit, ako je to potom s 2% z dane, ak oznamujem spravcovi dane predlzenie lehoty na podanie. mozem aj vtedy darovat 2% ked danove priznanie podam 30.6.2012?? voprred velmi pekne dakujem za odpoved
0 0
Xellesia Xellesia

Xellesia je offline (nepripojený) Xellesia

Ak máš neskorší termín podania, môžeš dať 2%. Viac info tu:

http://www.rozhodni.sk/index.php?dan...anie_dp/sl/113
3 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Xellesia Pozri príspevok
Ak máš neskorší termín podania, môžeš dať 2%. Viac info tu:

http://www.rozhodni.sk/index.php?dan...anie_dp/sl/113
dakujem velmi pekne
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

moze poziadat o predlzenie podania danoveho priznania aj nadacia? resp neziskova organizacia? vopred dakujem za odpoved
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

striebro1 Pozri príspevok
moze poziadat o predlzenie podania danoveho priznania aj nadacia? resp neziskova organizacia? vopred dakujem za odpoved
...sa nežiada, ale sa oznamuje. Týka sa to všetkých....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

tictac7 Pozri príspevok
...sa nežiada, ale sa oznamuje. Týka sa to všetkých....
dakujem, hej hej oznamuje...))) som sa sekla...)))) takze nadacia oznami ze predlzuje lehotu podania danoveho priznania...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

a ked oznamim danovemu uradu ze odlozim podanie danoveho priznania na jun 2012, vyrocnu spravu vsak musim do 31052012 na ministerstvo vnutra predlozit. tam nie je moznost predlzit aj predlozenie vyrocnej spravy, ci je to mozne? nikde som to nenasla...ked som hladala na stranke ministerstva vnutra.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

posuvam
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

striebro1 Pozri príspevok
a ked oznamim danovemu uradu ze odlozim podanie danoveho priznania na jun 2012, vyrocnu spravu vsak musim do 31052012 na ministerstvo vnutra predlozit. tam nie je moznost predlzit aj predlozenie vyrocnej spravy, ci je to mozne? nikde som to nenasla...ked som hladala na stranke ministerstva vnutra.
Podľa akého predpisu sa predkladá výročná správa na MV do konca mája ?
Pýtam sa preto, lebo podľa zákona o účtovníctve má účtovná jednotka povinnosť zostaviť ÚZ najneskôr do 6 mesiacov od dátumu, ku ktorému sa ÚZ zostavuje,ak osobitný predpis neustanovuje inak .
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Johanka Pozri príspevok
Podľa akého predpisu sa predkladá výročná správa na MV do konca mája ?
Pýtam sa preto, lebo podľa zákona o účtovníctve má účtovná jednotka povinnosť zostaviť ÚZ najneskôr do 6 mesiacov od dátumu, ku ktorému sa ÚZ zostavuje,ak osobitný predpis neustanovuje inak .
zakon o nadaciach §34, 35

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...07&Rocnik=1996
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

johanka, toto som nasla....

http://www.donorsforum.sk/sprievodca_03_povinnosti.html

povinnost c 10

inak som oznamila predlzenie lehoty podania danoveho priznania aj za nadaciu...dufam, ze sa to moze....stale som na pochybach, ci mozem...
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?
Nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať