Zavrieť

Porady

Odloženie termínu podania DP

Ahojte,
mali ste už prípad, že ste na DU žiadali o posunutie termínu na podanie DP? Ohlásil sa mi klient, ktorý chce skontrolovať učto po starej pani účtovníčke a podať DP. Nemusím hovoriť že je to hrozná robota, najradšej by som si to všetko nanovo zaúčtovala ale máme tri týždne a to je hrozne málo. Žiadali ste už o odloženie termínu, ako postupovať a hlavne čo na to DU?
Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?
Ak ide o FO, treba to oznámiť do ZP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcela by som sa opýtať opravujem účto po účtovníčke a je tam strašnýýýýýý chaos, tak ak by som podala oznámenie týka sa to szčo ale aj sro je tam nejaké obmedzenie alebo ak posuniem napríklad o 2 mesiace, tak dp robím normálne ako v riadnom termíne potom účtujem napríklad daň ako odloženú? môžete mi niekto poradiť? a ak sa robí zápisnica z VZ a posiela na súd treba tam uviesť, že bola predlžená lehota? dík
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sybila3 Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať opravujem účto po účtovníčke a je tam strašnýýýýýý chaos, tak ak by som podala oznámenie týka sa to szčo ale aj sro je tam nejaké obmedzenie alebo ak posuniem napríklad o 2 mesiace, tak dp robím normálne ako v riadnom termíne potom účtujem napríklad daň ako odloženú? môžete mi niekto poradiť? a ak sa robí zápisnica z VZ a posiela na súd treba tam uviesť, že bola predlžená lehota? dík
podľa mňa normálne - zdaňovacie obdobie bolo 01.01. - 31.12.2011 .
poznámka: v oznámení podľa § 49/3a treba uviesť novú lehotu napr.: 31.05.2012
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže nič by to nemalo ovplyvniť a napr. v lehote do 31.5.2012 môžem podať ako stihem aj v apríli a účtujem ako riadne len lehota je 31.5. chápem správne? díky
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sybila3 Pozri príspevok
takže nič by to nemalo ovplyvniť a napr. v lehote do 31.5.2012 môžem podať ako stihem aj v apríli a účtujem ako riadne len lehota je 31.5. chápem správne? díky
správne. ak podáš v 30.04.12 vtedy je aj daň splatná
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
správne. ak podáš v 30.04.12 vtedy je aj daň splatná
Prečo 30.04.12?
Podľa mňa ak si predĺži lehotu oznámením do 31.5.2012, tak aj daň je splatná do 31.5.2012.

§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to by som si potrebovala vytvoril také zadné vrátka, čiže keby som oznámila predlženie lehoty do 31.5.2012 a budem robiť všetko preto aby som stihla podať do 2.4. tak sa nič nedeje a zisťujem či má szčo a sro nejaké obmedzenia??? alebo čo mi to ovplyvní, zatiaľ som sa dočítala, že len 2% dane keby chceli darovať ale inak nič.
takže to vlastne chápem tak, že aj v prípade sro aj szčo robím normálne daňové ale odovzdám do termínu napr. 31.5.2012 a ešte mi ide ako účtovať daň na 591? díky moc
0 0
klaun klaun

klaun je offline (nepripojený) klaun

nadšenec spoločenských hier. www.hrypreteba.meu.zoznam.sk ...viac
Treba Zdravotnej poisťovni oznámiť odklad daňového priznania aj teraz, ked zúčtovanie robí ona a nie daňovník? Ak áno, tak dokedy je termín oznámenia? JE dôležitý dátum odoslania, alebo prijatia tohoto oznámenia? Vopred ďakujem.
Naposledy upravil klaun : 29.03.12 at 04:32
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Práve som hovorila so zdravotnou poisťovňou. Treba im poslať oznámenie opečiatkované daňovým úradom do 31.3.2012. Pripadám si ako v Kocúrkove. Daňový úrad stačí požiadať do 2.4.2012? Alebo aj to do konca marca?
0 0
tina.mm tina.mm

tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

Dobrý večer.
Na daňový úrad sme odovzdali oznámenie o predĺžení podania daňového priznania. Bol tam uvedený dátum 30.6.2012. Teraz som zistila, že tento deň vychádza na sobotu a teda daňové priznanie je možné podať až do 2.7.2012. Musím toto oznámenie opraviť na dátum 2.7.2012?
Ďakujem.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

tina.mm Pozri príspevok
Dobrý večer.
Na daňový úrad sme odovzdali oznámenie o predĺžení podania daňového priznania. Bol tam uvedený dátum 30.6.2012. Teraz som zistila, že tento deň vychádza na sobotu a teda daňové priznanie je možné podať až do 2.7.2012. Musím toto oznámenie opraviť na dátum 2.7.2012?
Ďakujem.
neopravovať, je to správne
0 0
tina.mm tina.mm

tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

netreba opravovať, ale skutočne je možné odložiť až do 2.7.2012 - overené na našom DÚ
0 0
tina.mm tina.mm

tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Vzťahuje sa možnosť odkladu termínu podania DP aj v prípade, keď daňovník nie je povinný podať DP? Dotyčný mal príjmy len z dohôd o pracovnej činnosti, má nárok na vrátenie dane, len momentálne nemá k dispozícii všetky doklady k podaniu DP, môže tiež oznámiť odklad termínu? ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kika69 Pozri príspevok
Vzťahuje sa možnosť odkladu termínu podania DP aj v prípade, keď daňovník nie je povinný podať DP? Dotyčný mal príjmy len z dohôd o pracovnej činnosti, má nárok na vrátenie dane, len momentálne nemá k dispozícii všetky doklady k podaniu DP, môže tiež oznámiť odklad termínu? ďakujem.
Nech podá DP z toho čo má a keď zoženie ostatné - dodatočné DP.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

veronikasad Pozri príspevok
Nech podá DP z toho čo má a keď zoženie ostatné - dodatočné DP.
Veronika ďakujem, takže, ak nie je povinnosť podávať DP , tak na ten prípad sa odklad nevzťahuje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kika69 Pozri príspevok
Veronika ďakujem, takže, ak nie je povinnosť podávať DP , tak na ten prípad sa odklad nevzťahuje.
nemám to overené, tak ťa nechcem zavádzať. Riešila by som to tak ako som napísala.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Ďakujem.
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Takže dnešným dňom už nie je možné požiadať o odloženie termínu DP? V médiách som počula, že stačí posledný deň - teda dnes a dokonca nie je potrené žiadať iba oznámiť to DÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať