Zavrieť

Porady

paušálne výdavka a dph

Dobrý deň, vie mi niekto pomôcť . Vediem JU a v roku 2005 som mala preukazateľné výdavky. V roku 2006 som chcela uplaťniť paušálne výdavky 40% ale zároveň som sa stala platitelom DPH od 01,08,2006. Zákon mi umožňuje uplatniť paušálne výdaavky z úhrnu prjmov dosiahnutých z podnikania. Moja otázka je či si môžem uplatniť paušálne výdavky za celý rok alebo len od 01,01,2006 do 31,07,2006 a od 01,08,2006 do 31,12,2006 preukázateľné výdavky. Mne zo zákona vychádza že si 40% môžem uplatniť za celý rok. Ak nemám pravdu ,tak ktorý zákon alebo usmernenie ma núti k rozdielnému uplatnovaniu výdavkov v jednom účtovníctve, respektíve paragrafe? Ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    za celý rok...ako by ste to delili...v paragrafe 6 ods 10 sa nikde nehovorí že to musíte deliť...ale od 1.1. 2007 nemáte nárok na paušalne výdavky...a pozor ak chcete uplatniť paušalne vydavky mali by ste mať vysporiadané pohľadávky,závazky a zasoby z roka predtým
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    za celý rok...ako by ste to delili...v paragrafe 6 ods 10 sa nikde nehovorí že to musíte deliť...ale od 1.1. 2007 nemáte nárok na paušalne výdavky...a pozor ak chcete uplatniť paušalne vydavky mali by ste mať vysporiadané pohľadávky,závazky a zasoby z roka predtým
    Áno, viem , že musím urobiť tieto úpravy aj s prípadnými pokutami, a veľmi pekne ďakujem. Chcem však upozorniť, že o takomto delení som sa dočítala niekde tu v porade a preto ma to zmiatlo. Pekný deň
    človiečik Vladimír Ozimý
    noo stane sa že na porade sú vyjadrenia ktoré nekorešpondujú so zákonom...ale vždy sa to vysvetli v teme tak to treba potom možno dočítať alebo najsť podobnú tému kde sa to rieši...pekný deň

    paušálne výdavka a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.