Zavrieť

Porady

DAŇ Z DEDIČSTVA, DAŇ Z PRÍJMU

Daň z dedičstva, daň z predaja

Dobrý deň, môžete mi prosím Vás poradiť? Od svojho otca som zdedila ornú pôdu. List vlastníctva budem mať cca 15.5.2007. Na ornú pôdu mám už kupca takže do konca mája 2007 ju určite predám. Chcem sa opýtať na platenie daní. Musím zaplatiť daň z dedičstva a taktiež daň z príjmu (keďže budem mať príjem z predaja)?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    pokiaľ otec bol vlastníkom pôdy viac ako 5 rokov a nepodnikal s ňou z pohľadu dane z príjmov ide o príjem oslobodený od dane...čo sa týka dane z dedičstva tá sa už neplatí

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    (2) Predmetom dane nie je

    a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov, 3) príjem získaný vydaním, 3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len nehnuteľnosť ) alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,

    Jankabel je offline (nepripojený) Jankabel

    účtovníčka Jankabel
    A čo v prípade, ak syn spoločníka s.r.o. po jeho smrti zdedil obchodný podiel v s.r.o.? Musí zaplatiť daň z dedičstva? Ďakujem za odpoveď.

    DAŇ Z DEDIČSTVA, DAŇ Z PRÍJMU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.