Zavrieť

Porady

FA. z CZ a dph

Ahojte. Prišla mi faktúrka z ČR za reklamu v časopise. Ja som platca DPH, dodávateľ je platca DPH, faktúrka je s 0 DPH. Na faktúrke je takáto poznámka: Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa par. 10 zákona o DPH, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Nestretla som sa s takou poznámkou vo faktúrke. Znamená to, že DPH mám urobiť plusom a mínusom? Prosím o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ano, podľa § 15/7 a 8 je miesto dodania tejto služby na slovensku a vy máte urobiť samozdanenie. Deň DP je deň vystavenia Fa. V tom mesiaci to dajte na vstup aj výstup.

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ja mám podobý prípad, len faktúra je vystavená českým dodávateľom za dopravu z Brna do Prešova. Taktiež mám previesť samozdanenie? Vstup O a výstup O? Obe strany sú plátcami DPH

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ešte by som chcela doplniť, že faktúra je vystavená 2.5. a datum UZP je 24.4.. Samozdaniť ju mám až v 5. mesiaci?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoved

    ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

    ramarkN
    ahojte, tiez mi prisla taka fa z Ciech. Neviete ake clenie DPH mam dat v Pohode? dakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    ramarkN Pozri príspevok
    ahojte, tiez mi prisla taka fa z Ciech. Neviete ake clenie DPH mam dat v Pohode? dakujem
    trošku bližší popis by nezaškodil ale robi sa to cez zaznam a tam je kolonka vymerat dph v EU...
    človiečik Vladimír Ozimý
    uctoeva Pozri príspevok
    Ešte by som chcela doplniť, že faktúra je vystavená 2.5. a datum UZP je 24.4.. Samozdaniť ju mám až v 5. mesiaci?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoved
    par. 19 ods 2 - deň dodania služby je dátum vystavenia Fa...podmienka je najneskôr do konca 3 a mesiaca nasledujúceho po mesiaci kedy došlu k poskytnutiu služby...

    a k prvému vašemu príspevku tam platí paragraf 16 ods 1 to jest prechádza samozdanenie na vás...vstup aj výstup...

    ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

    ramarkN
    blizsi popis: dosla fa od ceskeho dodavatela - reklama v casopise, suma je uvedena v SKK a bez DPH. Otazka znie: ako ju prijat (slov. alebo zahr.?) a ake clenenie DPH. to boli vlastne 2 otazky, ale budem vdacna, ak mi odpovies.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no je to reklamná služba par. 15ods 8 pism a) to jest prichádza k samozdaneniu...Ste platiteľom DPH...asi ano...zaevidovať to treba v mene v ktorej je fa vystavená to jest ak je v SK tak asi ťažko v inej mene...treba zaevidovať faktúru s tým že v oddiely členenie DPH bude PN - to jest nepodlieha DPH...potom si klikneš na záznam hore a najdeš si vymerať dph v EU a tam si navolíš dph pre vstup a výstup...treba to mať však zaznačené v zoznamoch-členenie DPH

    ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

    ramarkN
    je na fakture uvedeny prepoc. kurz, ale k uhrade je suma v SKK, a dodavatel je IC DPH CZ,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.