Zavrieť

Porady

DPH-tovar zostane v ČR

Určite sa tu nájde podobný problém ako je ten môj, ale čím viac príspevkov som čítala, tým som bola popletenejšia, preto prosím o pomoc pri vyriešení môjho konkrétneho prípadu.

Spoločnosť A registrovaná pre DPH v SR objedná klimatizačné zariadenie u českej spoločnosti B registrovanej pre DPH v ČR. Spoločnosť A bude ďalej predávať toto zariadenie slovenskej spoločnosti C registrovanej pre DPH v SR ( možno aj v ČR, to ešte musím overiť ). Spoločnosť C realizuje stavbu na území ČR, preto klimatizačné zariadenie bude rovno prevezené z firmy B na stavbu v ČR, teda tovar neopustí územie ČR.

Otázky:
1. S akou DPH bude fakturovať spol. B do spoločnosti A ?
2. S akou DPH bude fakturovať spol. A do spoločnosti C ?
3. Je spoločnosť A povinná registrovať sa pre DPH v ČR ?
4. Ako sa to bude celé posudzovať, ak by sa tovar fyzicky doviezol na územie SR do firmy C a firma C by si ho následne odviezla na stavbu do ČR ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    jana123 Pozri príspevok
    Určite sa tu nájde podobný problém ako je ten môj, ale čím viac príspevkov som čítala, tým som bola popletenejšia, preto prosím o pomoc pri vyriešení môjho konkrétneho prípadu.

    Spoločnosť A registrovaná pre DPH v SR objedná klimatizačné zariadenie u českej spoločnosti B registrovanej pre DPH v ČR. Spoločnosť A bude ďalej predávať toto zariadenie slovenskej spoločnosti C registrovanej pre DPH v SR ( možno aj v ČR, to ešte musím overiť ). Spoločnosť C realizuje stavbu na území ČR, preto klimatizačné zariadenie bude rovno prevezené z firmy B na stavbu v ČR, teda tovar neopustí územie ČR.

    Otázky:
    1. S akou DPH bude fakturovať spol. B do spoločnosti A ? S českou DPH.
    2. S akou DPH bude fakturovať spol. A do spoločnosti C ? Keďže týmto obchodom spoločnosť A uskutoční zdaniteľné plnenie na území ČR, mám za to, že jej vzniká povinnosť registrácie a faktúrovať bude s českou DPH.
    3. Je spoločnosť A povinná registrovať sa pre DPH v ČR ? Odpoveď v predchádzajúcom bode.
    4. Ako sa to bude celé posudzovať, ak by sa tovar fyzicky doviezol na územie SR do firmy C a firma C by si ho následne odviezla na stavbu do ČR ? V prípade, že tovar bude prevezený na územie SR, česká firma bude faktúrovať ako oslobodené od DPH, slov. f. A bude fakt. f. C so slov. DPH a prevoz tovaru vo vlastníctve f. C na stavbu v ČR bude premiestnením tovaru vo vlastníctve zdaniteľnej osoby.
    zvýraznené v texte
    človiečik Vladimír Ozimý
    no v prípade ak zostane tovar v čr tak by to malo byť:

    1) Firma B vystaví fa s českou DPH
    2) Firma A sa zaregistruje v ČR a vystaví fa s českou DPH pre slovesnkého odberateľa

    ak tovar prejde cez hranice

    1) česká firma vystaví bez DPH a firma A samozdaní
    2) firma A vystaví pre firmu C faktúru so slovenskou dph

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Dakujem. Este upresnujem, ze firma C je registrovana pre DPH aj v CR a robia tam rozne stavebne prace. Este sa chcem spytat, ze ked by sme to zariadenie doviezli do firmy C na uzemie SR, tak firma A vyfakturuje firme C so slovenskou DPH, nerozumiem celkom, co znamena to premiestnenie tovaru vo vlastnicve firmy C do CR. Firma C si odpocita v SR slovensku DPH a vyfakturuje nejakej ceskej firme nejake komletne dielo ( pozostavajuce so stavebnych prac a dodavok zariadeni ) vykonane na nehnutelnosti v CR s ceskou DPH ?

    DPH-tovar zostane v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.