Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH april al. jun?

Ahojte,

potrebovala by som od Vas pomoc v nasleodovnej veci :
V aprili nam (platci DPH ) nas dodavatel (platca DPH ) poslal fa za sluzby oslobodene od DPH. Zistili sme vsak, ze nemali narok na oslobodenie a fa mali vystavit s DPH.
Fakturu idu teraz opravit, a vystavia ju este raz s DPH.

Moja otazka :
Ak vystavia v juni dobropis na povodnu fa a zaroven vystavia novu, spravnu fa s DPH, mozem odviest DPH v juni, alebo musim robit dodatocne za april?
Mozu to vobec urobit takto, alebo musia vystavit aj dobropis aj novu fa so zdan.plnenim v aprili?

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Hofffka Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebovala by som od Vas pomoc v nasleodovnej veci :
    V aprili nam (platci DPH ) nas dodavatel (platca DPH ) poslal fa za sluzby oslobodene od DPH. Zistili sme vsak, ze nemali narok na oslobodenie a fa mali vystavit s DPH.
    Fakturu idu teraz opravit, a vystavia ju este raz s DPH.

    Moja otazka :
    Ak vystavia v juni dobropis na povodnu fa a zaroven vystavia novu, spravnu fa s DPH, mozem odviest DPH v juni, alebo musim robit dodatocne za april?
    Mozu to vobec urobit takto, alebo musia vystavit aj dobropis aj novu fa so zdan.plnenim v aprili?

    Dakujem velmi pekne.
    Zdaniteľné plnenie bude apríl ( podľa pôvodnej fa), pretože sa nejedná o opravu základu dane ( §53).


    K podrobnejšej odpovedi by bolo dobré zadať otázku trošku zrozumiteľnejšie.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    1/Z pohladu dodavatela :
    je potrebne urobit dodatocne danove priznanie za april 2007 a odviest dan za 4/2007

    2/Z pohladu odberatela :
    nejedna sa sice o opravu ZD, ale odpocitanie mozno urobit v zmysle §51, ods.2 v zdanovacom obdobi, v ktorom dostane doklad (fakturu), za predpokladu, ze dan nemoze odpocitat v obdobi, ked zdanitelne plnenie vzniklo, resp. v prvom zdanovacom obdobi, nasledujucom po obdobi, v ktorom pravo na odpocitanie vzniklo.

    Kedze doteraz odberatel nemal fakturu (to co obdrzali sa za fakturu nepovazuje a bude to nasledne stornovane).. a skutocnu fakturu obdrzi v juni 2007, ma odberatel pravo na odpocitanie dane v juni 2007, teda v obdobi, ked obdrzal doklad podla §59,1,a,c,d.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    No, tiez s ami zda, ze je logisckejsi postup od martineza, nakolko nam bola v aprili dorucena faktura bez DPH, sumu sme uhradili, DPH sme si neuplatnili.

    Avsak zistenie nespravnosti dodavatelskej fa z dovodu nevycislenia DPH a neopravneneho oslobodenia sluzby od DPH, som zistila az teraz :-(, a poziadala ich o opravu, ktoru vykonaju sposobom vystavenia dobropisu a vystavenia novej fa s DPH. Oba doklady budu s junovym datumom.

    Nakolko som doteraz ( do juna 07 ) nemala doklad k uplatneniu DPH, tak som ani nemohla v aprili DPH uplatnit na vstupe.

    Preto si aj já myslim, ze DPH v pohode mozem uplatnit v juni, nakolko v juni mam spravnu fa aj vycislenu DPH.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Hofffka Pozri príspevok
    No, tiez s ami zda, ze je logisckejsi postup od martineza, nakolko nam bola v aprili dorucena faktura bez DPH, sumu sme uhradili, DPH sme si neuplatnili.

    Avsak zistenie nespravnosti dodavatelskej fa z dovodu nevycislenia DPH a neopravneneho oslobodenia sluzby od DPH, som zistila az teraz :-(, a poziadala ich o opravu, ktoru vykonaju sposobom vystavenia dobropisu a vystavenia novej fa s DPH. Oba doklady budu s junovym datumom.

    Nakolko som doteraz ( do juna 07 ) nemala doklad k uplatneniu DPH, tak som ani nemohla v aprili DPH uplatnit na vstupe.

    Preto si aj já myslim, ze DPH v pohode mozem uplatnit v juni, nakolko v juni mam spravnu fa aj vycislenu DPH.
    Súhlasím presne s postupom, ktorý opísal martinez. Daňová povinnosť vznikla v apríli, mali by podľa mňa dátum daňovej povinnosti vystaviť s aprílovým dátum a DPH odviesť v apríli.
    Čo sa Vás týka uplatníte si DPH v júni tak, či tak -vy neporušíte zákon...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Hofffka Pozri príspevok
    No, tiez s ami zda, ze je logisckejsi postup od martineza, nakolko nam bola v aprili dorucena faktura bez DPH, sumu sme uhradili, DPH sme si neuplatnili.

    Avsak zistenie nespravnosti dodavatelskej fa z dovodu nevycislenia DPH a neopravneneho oslobodenia sluzby od DPH, som zistila az teraz :-(, a poziadala ich o opravu, ktoru vykonaju sposobom vystavenia dobropisu a vystavenia novej fa s DPH. Oba doklady budu s junovym datumom.

    Nakolko som doteraz ( do juna 07 ) nemala doklad k uplatneniu DPH, tak som ani nemohla v aprili DPH uplatnit na vstupe.

    Preto si aj já myslim, ze DPH v pohode mozem uplatnit v juni, nakolko v juni mam spravnu fa aj vycislenu DPH.
    Mali by vystaviť TP len na rozdiel v dani , teda len 1 Fa .Lebo ono ide o opravu zák.dane, len nie tú, ktorú DU akceptuje cez riadne DP v § 25.
    V návrhu zákona k zákonu o DPH je takáto oprava tiež v § 25, len je tam uvedené , že DP nie je deň vystavenia ale deň pôvodnej DP..
    Tak to bolo aj v starom zákone.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Prislo mi od nich Storno faktury ( tej zlej vystavenej bez DPH ) s datumom vystavenia april 07, plus mi prisla uz aj dobra fa s DPH, tiez vystavena v aprili 07.

    Mozem v tomto pripade dat tu DPH do juna tiez? Ja si osobne mylsim, ze ano,nakolko som do dnesneho dna nemala na evidenciu spravny danovy doklad, ktory mi bol doruceny az v juni.

    Co myslite????? Jun , ci dodatocne za april?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Hofffka Pozri príspevok
    Prislo mi od nich Storno faktury ( tej zlej vystavenej bez DPH ) s datumom vystavenia april 07, plus mi prisla uz aj dobra fa s DPH, tiez vystavena v aprili 07.

    Mozem v tomto pripade dat tu DPH do juna tiez? Ja si osobne mylsim, ze ano,nakolko som do dnesneho dna nemala na evidenciu spravny danovy doklad, ktory mi bol doruceny az v juni.

    Co myslite????? Jun , ci dodatocne za april?
    Jún. Predpokladám, že máš aj zdokladované, že si správny doklad obdržala v júni...

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Mam Evina zdokladovane, poslala mi to ich financa az dnes mailom, a ked to posle original postou, tak na obalke bude datum.

    Dakujem a som rada, ze obcas zakon je aj s nami, nie len proti nam :-)
    človiečik Vladimír Ozimý
    Hofffka Pozri príspevok
    Prislo mi od nich Storno faktury ( tej zlej vystavenej bez DPH ) s datumom vystavenia april 07, plus mi prisla uz aj dobra fa s DPH, tiez vystavena v aprili 07.

    Mozem v tomto pripade dat tu DPH do juna tiez? Ja si osobne mylsim, ze ano,nakolko som do dnesneho dna nemala na evidenciu spravny danovy doklad, ktory mi bol doruceny az v juni.

    Co myslite????? Jun , ci dodatocne za april?

    no bol som na jednom školení kde metodička hovorila...ak máte faxovú verziu dokladu môžte si uplatniť dph v termíne uvedenom na faktúre podmienkou je priloženie originál faktúry...ak vám pride fa mailom alebo iným prostriedkom tak sa vyžaduje originál doklad a uplatniť si dph na vstupe môžte až po obdržaní originál dokladu...

    uplatnenie DPH april al. jun?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.