Zavrieť

Porady

stravenky a DPH

Keď napíšem stravenky na šéfa, t. j. SZČO, neviem, či mám z toho dovesť DPH, ako keby som stravenky predala zamestnancovi, či sa to považuje za zdaniteľné plnenie, či nie. Minulý štvrťrok som neodviedla, ale teraz ma to napadlo, či to nebolo treba. Zdá sa mi to smiešne, aby on akože sebe predával stravenky, ale nemám istotu.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SZČO má tiež nárok na stravenky. Nepíšeš aký druh straveniek to je . Napr. pri stravných poukážkach Accor, daň neodvádzame.
    človiečik Vladimír Ozimý
    poradaK Pozri príspevok
    Keď napíšem stravenky na šéfa, t. j. SZČO, neviem, či mám z toho dovesť DPH, ako keby som stravenky predala zamestnancovi, či sa to považuje za zdaniteľné plnenie, či nie. Minulý štvrťrok som neodviedla, ale teraz ma to napadlo, či to nebolo treba. Zdá sa mi to smiešne, aby on akože sebe predával stravenky, ale nemám istotu.
    Ďakujem za radu.
    je to tu stokrát prebraté treba hľadať ale nerobíte to tak že dph na vstup a na výstup ale vy nemáte nárok na uplatnenie dph na vstupe zo straveniek ako szčo...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba skutočne hľadať na Porade , tu pripájam link

    http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html

    jolaj je offline (nepripojený) jolaj

    jolaj
    Zita5 Pozri príspevok
    Treba skutočne hľadať na Porade , tu pripájam link

    http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html
    A čo teraz ??? Mám urobiť opravné priznanie DPH spätne 1-5/07, alebo usmernenie nemá spätnú platnosť ? Stačí keď od 6/07 začne postupovať podľa usmernenia ? Už sme dávali dotaz ohľadom tejto problematiky a
    ešte v apríli mi bolo odobrené, že si môžme odpočítavať DPH...dnes to už neplatí...a čo bude platiť zajtra ?!
    Prosím poraďte bezradným, už sme preštudovali na porade všetko, ale nie sme z toho múdrejší.Vďaka.
    človiečik Vladimír Ozimý
    jolaj Pozri príspevok
    A čo teraz ??? Mám urobiť opravné priznanie DPH spätne 1-5/07, alebo usmernenie nemá spätnú platnosť ? Stačí keď od 6/07 začne postupovať podľa usmernenia ? Už sme dávali dotaz ohľadom tejto problematiky a
    ešte v apríli mi bolo odobrené, že si môžme odpočítavať DPH...dnes to už neplatí...a čo bude platiť zajtra ?!
    Prosím poraďte bezradným, už sme preštudovali na porade všetko, ale nie sme z toho múdrejší.Vďaka.
    ja by som zohľadnil závažnosť...ak ste si uplatnili dph vo výške 100 sk za mesiac tak by som to spätne neupravoval...ak je to významná suma opravil by som to...

    jolaj je offline (nepripojený) jolaj

    jolaj
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ja by som zohľadnil závažnosť...ak ste si uplatnili dph vo výške 100 sk za mesiac tak by som to spätne neupravoval...ak je to významná suma opravil by som to...
    Je to zhruba od 100,- do 200,-/mesiac. Myslím si však, že pokiaľ nema metodický pokyn spätnú platnosť, tak by sa v praxi mal uplatňovať dňom vydania t.j. máj 2007. Alebo to zrejme bude záležať na pohľade pracovníka, ktorý bude vykonávať kontrolu ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    jolaj Pozri príspevok
    Je to zhruba od 100,- do 200,-/mesiac. Myslím si však, že pokiaľ nema metodický pokyn spätnú platnosť, tak by sa v praxi mal uplatňovať dňom vydania t.j. máj 2007. Alebo to zrejme bude záležať na pohľade pracovníka, ktorý bude vykonávať kontrolu ?
    hm metodický pokyn ale bohužial upresňuje zákon to jest zákon sa nezmenil a platí od 1.1.2007 to jest dph nie je možné uplatňovať od tohoto termínu...pretože ak by platilo čo vy hovoríte potom zákon by bola nižšia právna norma ako metodický pokyn a to tak nie je podľa mňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.