Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH

Ahojte poraďáci, neviem si poradiť s dodatočnou DPH.
V júni sme mali danovú povinnosť 182 783,-Sk a teraz som si našla jednu chybu a dph mi vyšla 178951. robím práve dodatočné priznanie, ktoré viem vypísať, ale neviem či mi danový úrad vráti tieto peniaze, alebo si to môžem odpočítať v nasledujúcej DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    perta Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, neviem si poradiť s dodatočnou DPH.
    V júni sme mali danovú povinnosť 182 783,-Sk a teraz som si našla jednu chybu a dph mi vyšla 178951. robím práve dodatočné priznanie, ktoré viem vypísať, ale neviem či mi danový úrad vráti tieto peniaze, alebo si to môžem odpočítať v nasledujúcej DPH?

    Vznikol Vám daňový preplatok. Pozrite si § 63 Zák. 511/1992, či Vám daňový úrad preplatok môže vrátiť. Ak nemáte žiadne nedoplatky na inej dani, na Vašu žiadosť Vám DÚ preplatok vráti. Z nasledujúcej daňovej povinnosti na DPH je možné použiť nadmerný odpočet z predchádzajúceho obdobia. Ten Vám ale nevznikol.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
    Bude to v riadku 30?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    perta Pozri príspevok
    a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
    Bude to v riadku 30?
    Ten rozdiel sa nebude uvádzať v nasledujúcom priznaní. DÚ zaregistruje váš preplatok a v nasledujúcom mesiaci môžte o toľko zaplatiť menej s tým, že treba na DÚ oznámiť aby ten preplatok použili na úhradu nasledujúcej povinnosti.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    Veľmi pekne Vám dakujem za radu, veľmi ste mi pomohli.
    Naposledy upravil perta : 17.08.07 at 03:35

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    perta Pozri príspevok
    a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
    Bude to v riadku 30?
    Rozdiel 3 832 SK bude uvedený v riadku 35 dodatočného daňového priznania znamienkom mínus.
    Preplatok si buď vyžiadate , alebo uhradíte v nasledujúcom zdaňovacom období menej ako je uvedené vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.