Zavrieť

Porady

DPH pri nadobudnutí úžitkového auta

Dobrý deň, prosila by som poradiť v oblasti dovozu úžitkového vozidla. Firma platiteľ DPH (s.r.o) kúpala v ČR úžitkové ojazdené motorové vozidlo. Firma aj keď je v ČR platiteľom DPH, predala vozidlo s DPH na Slovensko. Vystavila faktúru s DPH a úhrada sa uskutočnila v hotovosti. Podľa mňa česká firma mala vozidlo predať bez DPH a to sa malo vysporiadať len v daňovom tlačive. Čo teraz urobiť, ako to DPH zaúčtovať. Ako treba teraz postupovať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Váš problém nájdete aj tu:
    http://www.porada.sk/t60022-p2-preda...tml#post523890

    Nesprávna fakturácia by mala byť riešená s dodávateľom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    98KARINKA Pozri príspevok
    Čo teraz urobiť, ako to DPH zaúčtovať. Ako treba teraz postupovať?
    Bez ohľadu na to, ako sa s dodávateľom dohodnete ... pre Vás sa jedná o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru a musíte ho správne premietnuť do záznamov a daňového priznania na Slovensku. Vychádzate z ceny bez českej DPH.
    Do daňového priznania dám len cenu bez DPH prepočítanú kurzom aký bol v deň dodania ( ten istý ako dátum vystavenia faktúry). Ale ako zaúčtovať to české DPH, čo bolo zaplatené v ČR? Dodávateľ ojazdeného vozidla nechce prerobiť faktúru a nechce ani vrátiť čiastku DPH. Čo s tým teraz?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    98KARINKA Pozri príspevok
    Poradí mi niekto so správnym zaúčtovaním? Prosím - nechcela by som urobiť chybu.
    Ste tu nová ... skúste hľadať. Už to bolo riešené. Postupujete v závislosti od toho, či budete žiadať vrátenie dane. Ale chybu Vám zrejme DÚ v nákladoch neuzná. A v tomto prípade je to evidentná chyba. Obráťte sa písomne na dodávateľa a riešte problém ďalej. Zaúčtovanie zlej faktúry by nemal byť záverečný verdik, ak ste nepodnikli kroky k náprave. Upovedomte dodávateľa písomne na chybu a žiadajte písomnú odpoveď. Bolo by nanajvýš zavádzajúce pokúsiť sa "správne" zaúčtovať "nesprávnosť.

    Prečo by sa dodávka zdaňovala v dvoch členských štátoch ... je to proti logike (na výnimky, ktorých sa týka vrátenie dane).

    DPH pri nadobudnutí úžitkového auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.